BlizzCon 2019 bu sene bir çok sürprize ev sahipliği yaptı. Overwatch oyun direktörü olan Jeff Kaplan sahneye çıktı ve Overwatch 2’yi duyurdu. Ve o an BlizzCon’da oynanabileceğini belirtti. Alanda kurulmuş olan bilgisayarlarda logonun bir anda Overwatch 2 olması da gözlerden kaçmadı. Kişisel olarak bu ayrıntının oldukça güzel ve ince bir dokunuş olduğunu söylemeliyim.

Yeni gelecek oyun hakkında konuşmak gerekirse; oyun eski kahramanlarını, haritalarını ve modlarını koruyacak. Ek olarak Push adı verilen yeni bir altılı PvP oyuna eklenmiş durumda. Bu yeni eklenti Overwatch liginde olacak. Kaplan oyunda aynı zamanda bir hikayenin de olacağını ve isteyenlerin PvE olarak bu güzel hikaye deneyimine oyuncuların erişeceğini belirtti. Hikayenin ana amacı 4 kişilik ekibin Omnic güçlerine ve yaratılan yeni tehditlere karşı savaşmak. Birçok görev ile takımınız oldukça farklı savaşlara girecek ve bunları kazanması dahilinde kendi karakterini güçlendirecek ve özelleştirecek. Tabii PvE modundan kaynaklı daha geniş haritalar olacağından Overwatch 2 oyun motoru konusunda oldukça güçlü olacak.

Jeff Kaplan ek olarak tüm oyuncuların benzer kahramanlarla aynı harita üzerinde olacağını ama güzel bir özelleştirme ve güçlendirme sistemi ayarlayıp kimsenin arkada kalmayacağı güzel bir çevre oluşturduklarını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here