Dün gece her sene olduğu gibi göz alıcı bir törenle Oscar ödülleri verildi. Ödül alanlar, sahnede konuşma yapanlar ve tabii ki kırmızı halıdan geçen ünlüler mercek altında. Bu kırmızı halı geçmişten günümüze birbirinden güzel elbiseler gördü, bakalım bu sene kimler ne giymiş?

Renée Zellweger gecenin en dikkat çeken isimlerinden birisi. Giorgio Armani elbisesi ile kırmızı halıda adeta kuğu gibi süzüldü. Tek kol ve tamamen payetlerden oluşan beyaz elbisesi vücut hatlarını ön plana çıkarmış. Saç ve makyaj seçimi ise elbisesi gibi sade ve şık bir tercih olmuş. Zarif ama bir o kadar da dikkat çekici. Laura Dern ise yine Armani imzalı kendisi pudra pembe üstü siyah boncuk işlemeli elbisesi ile gecede konuşulanlar arasında. Klasik saç modeli ve sade makyajı ile göz kamaştırıcı duruyor. Aksesuar tercihini ise beyaz değerli taşlardan ince iki bileklik ve küpelerden yana kullanmış.

Gelelim gecenin diğer iki güzeline Natalie Portman, Dior elbisesi ile herkesin dikkatini çekti. Siyah ve altın detaylara sahip elbisesinin siyah bir pelerini bulunuyor. Pelerinin sağ kenar kısmında ise isimler yazıyor. Bu isimler ödüle aday gösterilmeyen kadın yönetmenlere ait. Elbisesinin alt ve üst kısmındaki transparan kısımlar zarif ve asil görünümünü desteklemiş. Kısa saçlarını hafif dalgalı bir şekilde bırakarak alışkın olduğumuz hafif Portman makyajını görüyoruz. Brie Larson, Celine imzalı nude tonlardaki işlemeli elbisesi ile göz kamaştıranlar arasındaydı. Derin v dekolteli ve yırtmaçlı elbisenin aynı kumaş ve işlemelere sahip bir pelerini var. Anlaşılan bu sene kırmızı halıda pelerinli güzelleri sık göreceğiz.

Scarlett Johansson, Oscar de Larenta elbisesi ile en çok konuşulanlar arasında. Gümüş-bronz tonlardaki eksenin üst kısmı straplez ve işlemeli şeritlerden oluşuyor. Yer yer transparan detaylara sahip elbise söylemeliyim ki biraz 2000’lerin ilk yıllarından kalma bir stile sahip. Florence Pugh, Louis Vuitton elbisesi ile kırmızı halıda boy gösterdi. Üst kısmı üçgen ve ince askılı, alt kısmı ise kat kat olan elbisenin birçok farklı detayı var. Belindeki kemer, katlı eteği ve önü kısa arkası uzun modeli ile açıkça söylemek gerekirse biraz göz yoruyor. En güzel yanlarından biri elbisesi ile aynı renkte yaptığı ayakkabı seçimi.

Hollywood’un sarışın güzellerinden Margot Robbie, Chanel elbisesi ile bu yıl kırmızı halıda öyle bir geçti ki herkes onu konuştu. Lacivert straplez elbisesinin kol detayları bizi adeta bir yaz akşamına götürdü. Elbisenin üst kısmında bulunan broş detayı ve dalgalı sarı saçları ile oluşturduğu görünümü klasik bir kırmızı ruj ile tamamlamış.

Kırmızı halıda adeta bir prenses gibi süzülen diğer bir isim ise Ralph Lauren elbisesi ile Janelle Monae’ydi. Gümüş, prenses model elbisesi tamamen paket işlemeli ve bir şapkası var. Evet bir şapka! Abiye bir kırmızı halı elbisesinden çok adeta Star Wars karakterlerini aratmayacak güzellikte bir uzay prensesi gibi.

Yol 2020 ama maalesef ki kırmızı halıda hala kırmızı elbiseler görüyoruz. Tabii ki bu iki elbisenin tek benzer yani renkleri. Christmas Metz, Christian Siriano elbisesi ile kırmızı halıyla bir bütün olmayı tercih etmiş. Uzun kumral saçlarını su dalgası şeklinde bırakırken kırmızı rujunu sürmeyi de unutmamış. Kaitlyn Dever da kırmızı tercih edenler arasında. Louis Vuitton elbisesinin göğüs kısmındaki detayları oldukça hoş dururken birkaç ton farklı bir kırmızıdan güzellik yarışmalarını andıran bir detaya sahip. İnce gümüş renkli takılar ve sade bir makyaj ile görünümünü tamamlamış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here