Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Aralarında Türk müzisyen Ozan Bozdağ‘ın da bulunduğu, 2010 yılında Belçika’da kurulan indie pop grubu son zamanlarda adından çokça söz ettirdi. Princes parçası ile tanınan grubun çıkış yaşadığı parça ise Raving George ile ortak çalışması olan You’re Mine. 3 EP ve 3 albüm ile karşımıza çıkan; kendine has stili, dansları ve altyapısı bulunan grup, özgünlüğünü açıkça gösteriyor. Alışılmışın dışında klipleri ve Max Colombie‘nin özgün yorumu ile izleyenleri büyülüyor, ayrı bir evrene taşıyor. Son albümü Infinity‘de de hızını kesmeden, değişmeden ve git gide büyüyerek yoluna devam edeceğini gösterdi. Öve öve bitirilemeyecek kadar ustalık ve orijinallik gördüğümüz grubun müziklerinden -elbetteki şahsi seçim ile- en iyileri olduğunu düşündüğümüz 7 parçasını sizler için derledik. Bu, diğer müziklerinin kötü olduğu izlenimi vermez umarız. Sözü fazla uzatmadan, keyifle dinleyeceğinize inandığımız müziklere geçiş yapalım.

1. Listenin bir numarasında yukarıda da belirttiğimiz gibi, grubun geniş kitlelerce tanınmasına vesile olan You’re Mine parçasına yer vereceğiz. Klibinin distopik oluşu, müzik altyapısının hareketli olmasına karşın verdiği melankolik his ile sıra dışı bir parça.

2. İçinde nasıl bir tılsım taşıdığını anlayamadığımız müziğe geçiyoruz. Buna ‘Joaquim Etkisi‘ diyebiliriz. Öyle ki bir kere o tılsıma kapılırsanız, listelerinizin vazgeçilmezi olur.

3. Grubun çıkışı 2010 yılındaki Imagine Mountains albümü olsa da, 2014 yılındaki Entity albümünden Princes şarkısıydı asıl çıkış.

4. ”Nasıl bir altyapı?”, ”Neden sürekli dinliyorum?” sorularını sıkça sorduracak The Game parçası:

5. Amy Winehouse ile özdeşleşmiş Back to Black parçasını Oscar And The Wolf da yorumlamıştı. Film versiyonu ile sundukları parçanın bu hali de en az orijinal hali kadar güzel.

6. Entity albümünden Princes dışında sevilen ve tutan bir diğer parça Strange Entity parçası olmuştu. Albümde klip çekilen iki parçadan biridir aynı zamanda.

7. Listemizin yedi numarasında son çıkan albüm Infinity’den Breating parçası yer alıyor.

Grubun sürekli artan bir ivme ile yol alacağı açık gibi. Üyelerinden biri de Türk olan grup sıkça konser veriyor Türkiye’de.

Hatırlatalım: Oscar And The Wolf, 3 Mart Cumartesi günü Ankara Congresium Angora’da sahne alacak. Bu Ankara’daki ilk konseri olacak.

Biletler için: Biletix.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek sanat ile hür, sanat ile özgün kalınız.

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here