Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Eugenia Loli kendini “modern vintage kolaj sanatçısı” olarak tanımlayan sıradışı bir isim. Bugünlerde onun eserlerine internetin her köşesinde rastlayabiliyoruz. Hollywood’un ünlü simaları dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki sayısız insana sanatıyla ulaşmayı başarmış Loli’nin resimlerinin hayranı olmak için hiçbir zaman geç değil!

Biz de sizler için 10 nefis eserinin eşliğinde Loli’nin dünyasına minik bir yolculuk hazırladık. Kemerlerinizi bağlayın, hayal gücü denen mucizenin en derin noktalarına doğru uzanan heyecanlı bir yolculuk sizi bekliyor!

1 – Loli’nin benzersiz kolajlarını, vintage dergilerden koparılmış karelerin modern dünya insanı için yeniden tasarlanmış spiritüel ve psikedelik yeniden düzenlemeler olarak tanımlayabiliriz.

2 – Loli, meta-modern sanat diyebileceğimiz eserlerini tanımlayan en iyi kelimelerin “sarkastik sürrealizm” olduğunu söylüyor.

3 – Sanatsal üretim sürecini “oldukça sıradan” olarak tanımlayan Loli, ilham kaynakları sorulunca spiritüalizm ve bilim kurguyu işaret ediyor.

4 – Kullandığı görsellerin tamamını kendine ait 750 parçalık vintage dergi koleksiyonundan alan sanatçı eserlerinden genel olarak boşlukları karşıdakinin doldurması gereken hikâyeler anlattığını söylüyor.

5 – Sosyal medyada kazandığı sayısız takipçinin daha çok kendisinin pek de favorisi olmayan “çiftler” ve “ilişki” temalı kolajlarına bağlayan Loli, yaratımlarını takip eden kitlenin genellikle genç kadınlar olduğunu belirtiyor.

6 – İnternetin sanatın kendisini değiştirmediğini savunan Loli, değişen tek şeyin sanatın iş olarak tanımlanabilecek angarya kısmı olduğunu düşünüyor.

7 – Loliye göre sanat, “sanatçının sanat olarak ilan ettiği her şey” anlamına geliyor.

8 – Takipçilerinin eserlerinden ne elde etmesini beklediği sorulunca sanatçı, “ağız dolusu bir kahkaha” cevabı veriyor.

9 – Özellikle bir teknik öğrenmek gibi bir planı olmayan amatör sanatçılara, günümüz koşulları göz önüne alınınca hiçbir sanat okulunu önermeyen Loli, bu okullara devam etmenin  sadece zaman kaybı olduğunu tecrübe ettiğini vurguluyor.

10 – Loli, takipçilerini üzecek olsa da artık kolajlardan sıkıldığını ve gelecek bireysel sanat sürecinin illustrasyonlara kayacağını söylemekten çekinmiyor.

Sanatçıyı Instagram üzerinden @eugenia_loli hesabından takip edebilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here