Omega’nın çok yönlülük ve hassasiyet seviyelerini bir adım daha ileriye taşıyan yeni koleksiyonu: Constellation Gents’.

Çok yönlülük ve hassasiyet seviyelerini daha ileriye taşımak amacıyla ikonik koleksiyonlarının tamamında yenilikçi bir tavır sergileyen İsviçreli lüks saat üreticisi Omega, 5. jenerasyon modellerine kucak açan ünlü Constellation Gents’ (Erkek) koleksiyonu ile ön plana çıkıyor. Tamamı 39 mm çapa sahip olan 26 modelli seride, 18 ayar sarı altın, 18 ayar SednaTM altın ve paslanmaz çelik kullanılarak hazırlanan seçkin modeller, rafine lüksü ve zarafeti temsil ediyor.

Markanın 2018 yılında Constellation Ladies’ (Kadın) modellerinde yaptığı benzer yeniliklerin ardından, ikinci büyük değişim, erkek modellerinde karşımıza çıktı. Yenilenmiş bir rafinelik hissi katan kasa, pençeler ve bilezik üzerindeki cilalı ve pahalı kenarlar, tasarımı yenilenen Roma rakamlarının yer aldığı daha ince bezeller, kasa etrafına zarif bir şekilde oturan daha ince pençeler, daha fazla zarafet için konik bir tepe, New York’taki Özgürlük Kulesi’nin üçgen fasetlerinden esinlenilerek tasarımı yenilenen ibreler ve indeksler, yeni orta-çubuk halkalara ve rahat açılma fonksiyonuna sahip metal bilezikler ve çeşitli renklerde deri kayışlar değişimin odak noktası oldu.

Son olarak, Constellation Gents’ koleksiyonundaki 39 mm’lik modellerin tamamı, Master Chronometer statüsüne yükseltildi ve dolayısıyla da bu saatlerin İsviçre saat endüstrisinin hassasiyet, performans ve manyetik direnç açısından en yüksek standartlarını karşıladığı belgelendi.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here