Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Edebiyat ve şarabın eşsiz uyumu bu kez kendini tasarım şişelerde gösteriyor. İtalyan şarap imalatçısı Matteo Correggia ve tasarım stüdyosu Reverse Innovation tarafından gerçekleştirilen projenin dikkat çeken en önemli yanı ise şişede yer alan hikaye ile şarabın karakterinin birbiriyle uyumlu olması… Mini hikayeyi okuduğunuzda kapıldığınız duygular ve şarabı içtiğinizde ağzınızda oluşun tat hemen hemen birbirini karşılıyor. Bu şişelerin altında yatan fikir, insanları bir bardak şarapla dinlendirip, şarap ruhunu tamamlayan mini bir hikayeyle de bunu taçlandırmaktır.

Librottiglia isimli koleksiyonda etiketler hikayeye dönüşürken, 375 ml’lik şişe yaklaşık olarak iki kadeh şaraba denk geliyor. Edebiyat yolculuğunuza gerilimden komediye, kırmızı veya beyaz şaraplar size eşlik ediyor olacak.

“Bugün bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonlarında kitap okuyoruz; neden bir şişe şarap almıyoruz? Günümüzde sürekli olarak kitaplar hakkında basılı bir metin mi yoksa dijital olarak mı okunmalı tartışmaları yapıldıktan sonra, bir alternatif önermek istiyoruz”  diyor projenin yaratıcıları.

“ Okunacak bir şarap mı, tadılacak bir kitap mı? ” sloganıyla çıkan bu muhteşem koleksiyon ne yazık ki şimdilik sadece İtalya’da piyasa sürülmüş ve hikayelerin dili de İtalyanca. En yakın zamanda diğer ülke raflarında da yerini almasını umuyoruz.

 

Tanıtım videosu:

Kaynak: 1.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here