Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

İnsanlar genelde uç duygular yaşadığında sanata başvurur. Müzik, belki de başvurulan sanat türlerinden en önde gelenlerinden biridir. Üzüldüğünüzde, sevindiğinizde ya da bizim bugün inceleyeceğimiz gibi öfkelendiğinizde müzik insan için paha biçilmez güzellikte bir şey olabiliyor. Öfkelendiğinizde de size eşlik edecek parçalar arıyorsanız hemen listeye geçelim!

10- Somebody Told Me – The Killers 

Brandon Flowers’ın öfkeli olduğu pek sık gördüğümüz bir durum değil ama Somebody Told Me belki de tüm The Killers şarkıları arasında en öfkeli olanı. Şarkı boyunca Brandon, Hot Fuss döneminde kendini aldatan sevgilisinden bahsediyor.

Well somebody told me you had a boyfriend
Who looked like a girlfriend
That I had in February of last year
It’s not confidential, I’ve got potentiaL

 

9-  Black Skinhead – Kanye West

 

Kanye West’i seversiniz ya da sevmezsiniz fakat egoist bir yanı olduğu bilinen bir şey. Bu egoizmin onu öfkede doruğa çıkardığı noktayı görmek istiyorsanız, Black Skinhead oldukça yerinde bir seçim.

Four in the morning, and I’m zonin’
They say I’m possessed, it’s an omen
I keep it 300, like the Romans
300 bitches, where’s the Trojans?

8- Little Monster – Royal Blood

Bir bass gitar ve bir bateri belki de en fazla bu kadar ses çıkarabilirdi. Royal Blood, öfke üzerine kurulmuş bir grup ve Foo Fighters’ın Dave Grohl’undan, Metallica’nın Lars Ulrich’ine kadar herkesin severek dinlediği bir grup.

I got love on my fingers
Lust on my tongue
You say you got nothing,
So come out and get some

7- Hyper Music – Muse

Matthew Bellamy kimden bahsediyor bilmiyoruz ama o kişi olmak istemezdik; bu bir gerçek. Çünkü bu şarkı Matthew Bellamy’nin kalp kırıklığından doğan öfkesi ile ilgili.

I don’t love you
I never did
I don’t love you
I never will.

 

6- The Bitter End – Placebo

The Bitter End en ünlü Placebo şarkılarından biri. Brian Molko’nun melankolik tarafını Placebo’nun sadece birkaç şarkısını bile dinlemiş olanlar bilir. Fakat The Bitter End’de diğer Placebo şarkılarına nazaran Brian Molko’nun öfkeli tarafını görüyoruz.

You shower me with lullabies
As you’re walking away
Reminds me that it’s killing time
On this fateful day

 

5- Paranoid – Black Sabbath

Paranoid için denecek pek fazla bir şey yok aslında. Bir klasik olan Paranoid, belki metal müziği başlatan yegane şarkı. Tommy Iommi de Ozzy Osbourne da o dönem için çok farklı bir şekilde öfkelerini yansıtmışlardı bu şarkı ve aynı isimli albüm ile.

I need someone to show me the things in life that I can’t find
I can’t see the things that make true happiness, I must be blind

 

4- Bu$hleaguer – Pearl Jam

Pearl Jam, Bush başa geçtiğinde bundan pek memnun olan bir müzisyen topluluğu değildi. Konserlerde bu şarkıyı çalıp Eddie Vedder’ın Bush maskesi takıp bir eline de şarap alması galiba oğul Bush döneminden ne kadar nefret ettiklerinin göstergesi.

I remember when you sang
That song about today
Now it’s tomorrow and
Everything has changed

 

3- Zero – The Smashing Pumpkins

Mellon Collie and Infinite Sadness’ın sert bir albüm olduğu bilinen bir gerçek. Fakat Zero, tüm o sertliğin yanında Billy Corgan’ın belki Tanrıya olan inancını bile kaybettiğini öfke ile gösterdiği şarkı.

Emptiness is loneliness, and loneliness is cleanliness
And cleanliness is godliness, and god is empty just like me

 

2- Bulls On Parade – Rage Against The Machine

Rage Against The Machine müziğinin yanında siyasi fikirleri ile de dikkat çeken bir grup idi. Zaten çoğu şarkısını bulunduğumuz sisteme dair öfkelerinden dolayı yazdılar. Bulls On Parade de o şarkılar arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi.

Weapons not food, not homes, not shoes
Not need, just feed the war cannibal animal
I walk tha corner to tha rubble that used to be a library

1- Territorial Pissings – Nirvana

Territorial Pissings aslında Kurt Cobain’i ve Nirvana mantalitesini anlamak için en uygun şarkılardan biri. Kurt’ün çığlıkları, giderek daha da hızlanan bateri sesi ve sertleşen gitar sesi ile dinlerken içinizde öfke uyandırmaması olanaksız bir şarkı.

When I was an alien, cultures weren’t opinions

Gotta find a way, to find a way, when I’m there
Gotta find a way – a better way – I had better wait

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here