Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

O Mavi Saçlı Bir Devdi…

Küçücük hayata büyük istekler, arzular ve hayaller sığdıran Burçak’ın öyküsü. 16 yaşında lösemi nedeniyle hayata veda eden genç kızın, 2001 yılında yayınlanan biyografik romanıdır Mavi Saçlı Kız. Biz de sizler için Burçak’ın kaleminden hayata dair kayda değer 10 alıntıyı derledik. İyi okumalar!

1) “Ulaşılmazlıklar aslında öylesine güzeldir ki,işte budur isteği tutku yapan.”

2) “Çünkü insana yaşadığı mutluluk yetmez,daha fazlasını ister.”

3) “İster acıklı, ister mutlu; ister uzun,ister kısa… Film bitiyor birgün. Olması gereken, olması gerektiği zamanda oluyor… O an ışıklar yanıyor… Perdedeki görüntüler sona eriyor. Seyrettikleriniz hayal oluveriyor…”

4) “Keşke hep hoşça kalabilsek, keşke…”

5) “İçindeki saflığı, masumiyeti öldürmeye çalışma!”

6) “Kendini beğenmiş olanlar kendini severler mi, yoksa kendini aşmak isteyen ve kendini pek sevmeyen insanlar mı ona henüz karar veremedim, anlayamadım. Belki de kendini beğenmişler, zavallı, kendini sevmeyenlerdir.”

7) “Ben ölmekten değil, ama sevdiklerimi yitirmekten korkuyorum.”

8) “Merhaba kelimesini niçin kullanmak istemediğimi biliyorsundur herhalde. Çünkü herkes “merhaba” diyor. Herkes birbirine “Seni seviyorum” diyor. Oysa bu kelimelerin artık bir özelliği kalmadı. Çünkü bir yaşındaki çocuk bile “Seni Seviyorum” diyor. Gerçi bir yaşındaki çocuk bu kelimeyi içten söylüyor olabilir. Ama ne bileyim yani? Sevmeden söylemek çok acı, korkunç doğrusu bu kelimeye çok acıyorum.”

9) “Hiçbir zaman, hiçbir yerde bulamam mutluluğu, çünkü o içimde. Boşuna aramamalı onu. Boşuna kaçmamalı. Kaçmak, sadece kendinden kaçıştır. Sadece…”

10) “Yaşam ve ölüm arasındaki çizgi bazen çok incelebilir. Bu çizgide yaşanan hayatlar vardır. Can yakıcı hayatlar.”

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here