Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

2009’da kurulan Node Center, küratörler ve sanat uzmanları için ilk e-öğrenme programı. Yetenekli öğretmenlerle gerçek zamanlı iletişim kurarak sanat akademilerinde veya bazı coğrafyalarda ulaşılabilir olmayan pratik bilgileri öğretmeyi amaçlıyorlar.

Yeni projelerinden biri ise sanat eleştirmenliği ve yazarlığı ile ilgili olacak. Online kurs olarak gerçekleşecek proje, 6 – 27 Eylül 2018 tarihlerinde aktif olacak. Kursun son başvuru tarihi ise 3 Eylül 2018. Kurs sayfası için tıklayabilirsiniz!

An Paenhuysen’nın eğitmenliğinde gerçekleşecek kurs şu şekilde tanıtılmış: “Sanat eleştirmenliği dinamik ve canlı sahne sanatı ile geleneğinin gelişimi için gereklidir. Küratöryel ve sanatsal uygulamalarda eleştirel düşünme ve iyi yazma yetenekleri, hibe için başvurularda, sergi projesi sunumlarında, katalog metinlerinde, basın bültenlerinde ve sanat eserleri hakkında yazılarda gereklilik arz eden bir durum. Bu kursta, kendimiz kısa eleştiriler yazacağız. Bir fikri açıkça ifade etmeyi, sanatı ve sanatın sergilenişini anlamlı bir şekilde analiz etmeyi ve değerlendirmeyi öğreneceğiz.”

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here