Nisan ayında çıkacak olan oyunlara şöyle bir göz gezdirince aslında hiç de fena bir ay olmayacak gibi duruyor. Kıyıda köşede çıkan elbette bir sürü oyun var. Fakat en dikkat çekenleri bu listeye almayı uygun gördüm. Bu ayın en çok dikkat çeken 5 oyunu ise bu şekilde;

Darksiders: Warmastered Edition (Switch) – 2 Nisan

2010 yılında çıkmış olan Darksiders: Wrath of War’un remaster versiyonu olacak olan oyun için verilen bilgilere göre PlayStation 4, Xbox One, PC ve Wii U için çıkışını yapacak. Tüm platformlar üzerinde 1080p, frame rate kısmında ise bir tek Wii U üzerinde 30fps çalışacağı söyleniyor. PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları ise oyunu 60fps’te oynayabilecek. Tabi ki de daha iyi gölgelendirme ve birkaç grafiksel artış da oyuna dahil olacak.

Wasteland 2 (Switch) – 16 Nisan

İlk çıkış tarihi 19 Eylül 2014 olan oyun bu sefer de Switch platformu için geliyor. Unity oyun motoruyla geliştirilmiş olup, geliştirici firmaları ise InXile Entertainment ve Obsidian Entertainmen’tır.

Anno 1800 (PC) – 16 Nisan

Anno serisinin bir sonraki oyunu olacak olan Anno 1800, serinin hayranlarını bu sefer de sanayi devrimine götürüyor. Geliştiricisi ise Blue Byte Software olan oyun, çıkışını sadece Windows için yapacak.

Mortal Kombat 11 (PS4, Xbox One, Switch, PC) – 23 Nisan

Dövüş oyunu denilince akla ilk gelen oyun serilerinden birisi olan Mortal Kombat, yeni oyunuyla adeta bir bayram hediyesi edasıyla 23 Nisan’da bizleri karşılıyor. Geliştiriciliği ise yine bildiğimiz gibi NetherRealm Studio yapıyor.

Days Gone (PS4) – 26 Nisan

Birkaç sene önce E3’te yayınlanan ilk fragmanıyla büyük ilgi toplayan oyun gün geçtikçe unutuldu desek yeridir. Listeyi hazırlarken görünce bu ay çıktığına ben bile şaşırdım. Zombi yığınlarının hızlı ve agresif yapısıyla bizleri şaşırtacak gibi duruyor. Nefesler şimdiden tutuldu.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here