Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Nirvana’nın eski menajeri olan ve ünlü Broadway müzikali Rock of Ages’ta emeği geçen Janet Billig Rich, Grunge ağırlıklı bir müzikal üzerinde çalışıyor. Müzikalin ismi, kadrosu gibi önemli çizgileri henüz hazır değilken, Variety’nin haberine göre Nirvana ve Soundgarden’ın yayın haklarını elinde tutan BMG ile anlaşma sağlandı. BMG (Bertelsman Music Group) öncesinde David Bowie, Iron Maiden, Scorpions, HIM gibi önemli isim ve gruplarla çalışmıştı. Aynı zamanda kataloğu Smashing Pumpkins ve Alice in Chains gibi önemli Grunge gruplarını da içeriyor.

Seattle Repertory Theatre’da olacak müzikal 90’ların başında Seattle’da geçecek. Yetenekli bir Grunge yıldızı ve onun katili olduğu düşünülen rakibi hakkında olacak.

Müzikali ödüllü tiyatro yönetmeni Wendy C. Goldberg yönetirken, tasarım ve senaryo kısmında rastlanan bir diğer ödüllü isim Matt Schatz oluyor.

Kalitesinden şüphe duyulmayacak müzikal, polisiye ve gerilim türünü grunge ile birleştirerek izleyicilerine yeni bir hava sunacak gibi gözüküyor. Cobain’in şüpheli intihar notundan ayrı olarak; Andrew Wood, Scott Weiland, Layne Staley ve Chris Cornell düşünüldüğünde Grunge, cinayet ve rekabet aslında bir araya gelmesi zor kelimelere dönüşüyor. Rekabet yerine akla Temple of the Dog’taki dostluk, Mad Season’daki dert ortaklığı ve yakın zamanda aramızdan ayrılan Chris Cornell için Eddie Vedder’ın dedikleri geliyor.

Seattle’da Grunge devri müzikal ile anılırken, ağustosa doğru Kurt Cobain’in daha önce görülmemiş resim ve eserleri sergilenecek. Grunge bu yıl, her zamanki dinleyicilerinin yanı sıra tüm müzik severlerin playlistinden düşmeyecek gibi görünüyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here