Geçen hafta Nintendo tarafından yeni bir Switch duyurusu geldi: Switch Lite. Switch Lite birçok Nintendo sever tarafından garip karşılandı çünkü bir ev konsolu da olabilen Nintendo, Switch Lite ile sadece bir el konsolu olarak tasarlanmıştı. Şimdi de yeni güncellemelerle yeni bir model tanıtıldı.

Model numarası HAC-OO1(-01) olan serinin yakında üretimi başlayacak. Piyasaya sürüldüğünde pil ömrü yaklaşık 4.5-9 saat arasında olacağı öngörülüyor. Nintendo, Zelda: Breath of the Wild oyununu tek bir şarjla kesintisiz 5.5 saat oynayabileceğinizi söylüyor. Tüm sürümleri küçük bir göz gezdirerek karşılaştırırsak eğer;

Net bir şekilde görülmekte ki ilk Switch en kötü batarya ömrüne sahip. Switch Lite batarya sıkıntısı yaşayan kişileri biraz daha rahatlatacak gibi duruyor lakin yeni duyurulan güncellenmiş batarya ömrü ile en iyi performansı son tanıtılan ürün karşılayacak gibi duruyor. Hem de ilk Switch’in tüm özelliklerini de taşıyacak.

Bu güncellenmiş Switch modelinin ağustos ayının ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Avrupa ise eylüle kadar bekleyecek gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here