Amerikalı hip-hop/rap sanatçısı Nicki Minaj, Angry Birds 2 filminin kadrosunda yer alacak.

Angry Birds, Aralık 2009 tarihide Finlandiya merkezli Rovio Mobile tarafından iOS platformunda piyasaya sürülmüştü. Artan taleple Android ve Windows platformlarına da dahil olmasıyla etrafı kasıp kavuran bu oyun, birçok ödül aldı.

2016 yılında vizyona giren Angry Birds, mobilde sahip olduğu başarıyı beyazperdede de sürdürüp, ilk 3D animasyon filminde dünya çapında 350 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Sony Animation imzalı ikinci film, 16 Ağustos 2019’da vizyona girecek. İlk filmde bulunan Jason Sudeikis, Josh Gad, Bill Hader, Danny McBride ve Peter Dinklage ikinci filmde de rollerini devam ettirecek. Bu isimlere Nicki Minaj ile birlikte Leslie Jones, Rachel Bloom, Awkwafina, Sterling K. Brown, Eugenio Derbez, Lil Rel Howery, Dove Cameron ve Zach Woods da katılacak. Minaj’ın sesiyle hangi karaktere hayat vereceği şu anda bilinmiyor.

10 Grammy, 6 Amerikan Müzik Ödülleri, 11 BET Ödülleri ve 4 MTV Video Müzik Ödülleri adaylığı bulunan Nicki Minaj, daha önce “Ice Age: Continental Drift”, “The Other Woman” ve “Barbershop: The Next Cut” gibi filmlerde de yer aldı.

Angry Birds 2’nin yönetmen koltuğunda Thurop Van Orman, yardımcı yönetmen olarak ise John Rice bulunuyor. Şimdiye kadar 4 milyardan fazla indirilmeye sahip olan Angry Birds oyununun 10. yıl dönümü, ikinci filminin vizyon tarihiyle aynı gün olacak!

 

 

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here