New York Moda Haftası‘nda, hayatını kaybeden Galler Prensesi Lady Diana anısına oluşturulan geri dönüşümlü malzemeler ile yapılan sürdürülebilir koleksiyon izleyicileri büyüledi.

Prenses Diana’nın hayat mücadelesinden büyük ölçüde etkilendiğini ifade eden 53 yaşındaki Amerikalı modacı Tory Burch 2020 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu tanıtarak Prenses Diana’nın kreasyonlarının ilham kaynağı olduğunu belirtti.

Burch, “Kendisine karşı eskiden bu yana büyük hayranlık duyuyorum zira modayı temsil eden önemli bir ikon” ifadelerini kullandı. Yıllık satışları bir milyar doları bulan Collina Strada markası ile bilinen modacı Tory Burch, New York Moda Haftası’nda neredeyse tamamı geri dönüşümlü malzemeler ile yapılan 100 kıyafet sergiledi. Kreasyonlar arasında baskılı kot pantolonlar, balmumu elbise ve psychedelic etekler de vardı. Burch, “İklim krizi yaşanıyor, insanlar bu durumu göz önünde bulundurmak zorunda. Gidebileceğimiz başka bir dünya yok. Kendimi bu konuda yetiştirmeye çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here