Bebekken bacakları kesilmiş dokuz yaşında bir model olan Daisy-May DemetreNew York Moda Haftası‘nda ilk kez sahneye çıktı.

Demetre, fibula (baldır) kemiğinin bir kısmının veya tamamının eksik olduğu bir kusur olan fibular hemimelia ile doğdu. Ayağındaki durum nedeniyle bacağı doğru şekilde gelişemedi; bu da düzgün bir şekilde dengesini sağlayamadığını ve hareket edemediğini ona gösterdi. 18 aylıkken Demetre’nin ailesi her iki bacağını da diz altından kesmenin en iyisi olacağına karar verdi. O zamandan beri yürümesine, koşmasına ve zıplamasına izin veren protez bacakları takıldı. Kısa süre sonra protez uzuvlarını yürümek ve hareket etmek için kullanmayı öğrendi ve kendisi için muhteşem şeyler yapmaya başladı.

Birmingham doğumlu olan Daisy-May Demetre sekiz yaşından beri mankenlik yapıyor. Demetre kariyerine River Island için bir kampanya düzenleyerek başladı. Ardından diğer markalar için de çalışmaya başladı. Son 18 ay boyunca Nike, River Island ve Boden gibi markalar için modellik yaptı. Yani o spot ışığına yabancı değil. Markanın tasarımcısı Eni Heged Bus-Buiron, Londra Çocuk Moda Haftası‘nda onun yürüyüşünü gördü ve New York Moda Haftası‘nda Lulu et Gigi için yürüyüşe davet etti. Lulu et Gigi, beş yıl önce tasarımcı Eni Hegedus-Buiron tarafından kuruldu ve çocuklar için Fransız esintili giyim üzerine uzmanlaştı.

Daisy-May Demetre, lüks çocuk giyim markası Lulu et Gigi‘nin podyumunda yürüdü ve bu moda etkinliğinde yürüyen ilk çift ampute oldu. Ayrıca Fransız esintili çocuk giyim hattında marka elçisi olarak seçildi. Demetre gösteri için desenli altın rengi bir korse ve uzun kırmızı bir etekten oluşan kıyafet giydi.

Birkaç hafta içinde Demetre, Paris Moda Haftası‘na da katılacak. Daisy, 23 Eylül’de başlayacak olan Paris Moda Haftası‘nda da Eiffel Kulesi‘ndeki bir defilede de mankenlik yapacak.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here