Geçtiğimiz günlerde New Mutants‘ın yaklaşık olarak yarısının tekrar çekileceği açığa çıkmıştı. Bu tekrar çekimlerin sebebi ise yeni belli oldu. Filmi tam anlamıyla bir korku filmine çevirmek.

New Mutants’ın yeniden çekime girmesi kafalarda soru işareti yaratmıştı. Vizyon tarihinin de iki kez ertelenmesi bu soru işaretlerini artırdı ve filmin akıbetini muğlak bir duruma düşürdü. Ancak yapılan açıklamalara göre filmin yeniden çekime girmesinin tek sebebi yeterince korkutucu olmaması. It‘in dünya çapında bir gişe başarısı yakalaması ve New Mutants’ın fragmanının insanlara korkunç geldiği için olay olması Fox‘un bu kararı almasında etkin bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Fox, aldığı bu kararla süper kahraman türü filmlerinde bir ilke imza atacak. Bu Fox’un aldığı ilk çarpıcı karar değil, daha önce de Logan ve Deadpool gibi süper kahraman türü içinde farklı tarzları ile öne çıkan yapımların seyirci ile buluşmasını sağlamıştı. Bu karar ile farklı bir süper kahraman filmi daha izlememizi sağlayacak New Mutants’ın yeniden çekimler sonrası iyi bir film mi yoksa kötü bir filme mi dönüşeceğini hep beraber göreceğiz.

2 Ağustos 2019‘da vizyona girecek filmin oyuncu kadrosunda son dönemin gözde oyuncuları Anya Taylor-JoyMaisie Williams ve Charlie Heaton gibi isimler de bulunuyor.

Kaynak: Collider

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here