Netflix, ülkemize geldiği andan itibaren oldukça sevildi. Bu sevginin ve ilginin sebebi ise yapımlarındaki kalite… Ülkemizde çok fazla ilgi görememiş olup da Netflix içerisinde bulunan, mutlaka izlenilmesi gerektiğini düşündüğümüz filmlerin bir listesini yaptık. Diliyoruz ki bu filmleri izlemekten keyif alırsınız. Şimdiden iyi seyirler!

1. Shahid

5278ef4538331
Bollywood sinemasından olan 2012 yapımı Shadid biyografik bir drama. Shadid, insan hakları avukatı ve aktivisti olan Shahid Azmi’nin katledilmesinin gerçek hikâyesini gözler önüne sunuyor. Shadid Azmi’nin terörizm ile mücadele ederken yaşadığı zorlukları ve trajik hayatını konu alan bu film izlemeniz gereken filmler arasında en başta yer alıyor…

2. In Your Eyes

large_In-Your-Eyes_web
Birbiri ile telepatik olarak anlaşabilen iki kişinin hayatını konu alan In Your Eyes’ın senaristi ise Avengers serisini kaleme alan Joss Whedon… Paranormal bir aşk hikayesi ile karşımıza çıkan bu film, klişe aşk hikayelerini geride bırakmanızı sağlıyor.

3. The One I Love

the-one-i-love-sophie-ethan-elisabeth-moss-mark-duplass
İlişkilerinde sorunlar yaşayan bir çiftin, bu sorunları çözmek adına çıktığı yolcuğu konu alan The One I Love filminin başrollerinde Mark Duplass ile Elisabeth Moss yer alıyor. Romantik bir film olarak düşünenleri ise, filmin içinde yer alan bilim-kurgu ögeleri bekliyor. Kaçırmadan izlemenizi tavsiye ediyoruz.

4. iBoy

d92bff96b8e8dc9836132bcf30679f12e9e92f7f

Kitap uyarlaması olan iBoy, bilim-kurgu severlerin mutlaka izlemesi gereken henüz çok yeni Netflix yapımlarından bir tanesi. İzleyenlerin bir kısmı bu filmi eleştiriyor olsa dahi, zevklerin göreceli olduğunu ekleyerek, filmi izledikten sonra kararı sizin vermenizin uygun olacağını düşünüyoruz.

5. Spectral

SpectralGrenades
James Badge Dale, Max Martini, Emily Mortimer ve Bruce Greenwood gibi isimlerin yer aldığı, bilim-kurgu sevenlerin mutlaka görmesi gereken bir film “Spectral”. Askeri ögelerin de içinde olduğu bu filmi, mutlaka izlenilmesi gereken filmler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

6. Clinical

best-horror-movies-on-Netflix-clincial-netflix-movies-700x350
Psikolojik gerilim severlerin Clinical filmini izlemeden geçmemesi gerekiyor. Genç bir hastasını kaybettikten yaşanılan olaylara değinen bu filmde kendinizi psikiyatristin yerine koyduğunuzda işler çok daha garip bir hal alacak.