Netflix‘te iptal edilen ya da sonlandırılan Marvel dizilerinin takipçileri bir şekilde yeni bir yayım tarihi öğrenmek için sabırsızlanıyordu.

Ancak Netflix’te yer almış olan dört Marvel dizisinin iptali/sona erdirilmesinin ardından iki yıl içinde Netflix dışında bir platformda yayınlanması mümkün değil. Marvel ile Netflix arasında bu yönde bir anlaşma maddesinin bulunduğu yüksek sesle söylenti sokaklarında konuşuluyor.

İki firma da bu konu hakkında yorum yapmayı reddetse de Daredevil, Luke Cage, Iron Fist gibi projelerin bu yıl iptal edildiğini hesaba katarsak 2020‘ye kadar yeniden yayımlanmasını beklememenizi tavsiye edebiliriz.

Ocak ayında ikinci sezonu başlayacak olan The Punisher ise bu anlaşmanın dışında kalan bir yapım. Oldu ya 2017’de sona eren The Defenders yeniden çekilmek istense bile bunu Jessica Jones olmadan bekleyebilirsiniz. Nitekim iptal edilmezse Jessica Jones’un 2019’da üçüncü sezonuna başlayacağını biliyoruz. (Bu da 2021’e kadar beklemeniz gerektiğine işaret.)

Marvel Sinematik Evreni ve Netflix arasında yaşanan bu olaylar silsilesi özellikle Daredevil konusu ile yüreğimizi burksa da bu tarz projeleri Disney+ platformunda takip edebilecek olmak bardağın dolu tarafı. Öyle ya, Loki, Scarlet Witch, Falcon and The Winter Soldier gibi projeler de merakla bekleniyor.

Önümüzdeki yıl bu senaryolar için kilit bir rol oynayacak. Şimdiden hoşgelmelisin 2019!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here