Iron Fist ve Luke Cage projelerinin iptal edilmesinden sonra Netflix Marvel dizileri arasındaki yeni kurban Daredevil gibi görünüyor.

Amerika bazlı haber sitesi Deadline‘a açıklama yapan Netflix “Marvel’s Daredevil 4. bir sezon için geri dönmeyecek. Şovun son sezonundan son derece gurur duyuyoruz ve her ne kadar şovun hayranları için acı verici olsa da bu sayfayı zirvede kapatmanın en iyisi olacağını düşünüyoruz. Her ne kadar seri Netflix’te bitmiş olsa da dizinin ilk 3 sezonu platformda kalmaya devam edecek, bu sırada da Daredevil karakterleri gelecekteki Marvel projelerinde boy göstermeye devam edecek.” dedi.

Sizlerin de bilebileceği gibi bu Marvel karakterlerinin lisansları Netflix’e kiralanmaktaydı, bu sebep ile Marvel veya Disney bu lisansları yenilemeyi tercih etmez ise Netflix’in de yeni sezonlar ile yoluna devam etme gibi bir ihtimali kalmıyor. “Disney+” adı altında Netflix tipinde bir “on demand” servisi ile 2019’da çıkış yapmaya hazırlanan Disney, başka platformlardaki lisanslarını durdurmak istiyor gibi. Henüz bu iptal edilen şovların Disney+ üzerinde devam edip etmeyeceğine dair bir bilgi yok fakat Netflix’ten gelen açıklama serinin ve oyuncuların hayranları için küçük de olsa bir umut ışığı sunmakta.

Henüz resmi olarak iptal edilmeyen Netflix Marvel şovları Jessica Jones ve The Punisher hakkında yakın zamanda haberler gelmesi ise olası.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here