Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Günden güne büyüyen ve dünyanın birçok ülkesine özel içerikler üretmeye başlayan Netflix, televizyon ve izleme alışkanlıklarını toptan değiştirmeye hazırlanıyor.

Bandersnatch ile interaktif dizi dinamiklerini bünyesinde deneyen Netflix, yapımın dünya çapında yarattığı etki ve genel anlamda sevilmesi dolayısıyla interaktif içeriklerinin sayısını artırmak için çalışmalar yapıyor. Netflix yöneticisi Todd Yellin’in yaptığı açıklamaya göre platform, izleyici tercihleriyle ilerleyen yapımların sayısını yıldan yıla ikiye katlayacak. Ayrıca Yellin, bu yapımların yalnızca karanlık tona sahip bilim kurgular olarak değil, çılgın bir komedi ya da dokunaklı romantik yapımlar olarak da karşımıza çıkabileceğini belirtti. Yani interaktif dizi furyası önümüzdeki senelerde birçok türde ve alanda karşımıza çıkacak.

Burada başka bir konudan bahsetmekte de fayda var, Netflix’in bu hamlesi tabii ki diğer dijital yayın platformlarını da etkileyecek. Böylece uzun zamandır dijital dizi dünyası için bir problem olan illegal kopyaların da bir nebze önüne geçilebileceği tahmin ediliyor, zira bu kopyaların platform bünyesinde tercihlerle ilerleyen yapımların izleyiciye sunduğu tesir ve tecrübeyi sunması mümkün olamayabiliyor.

Kaynak

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here