Netflix Inc’de ( NFLX.O ) hisse senedi piyasasında dördüncü çeyrekte, Wall Street yeni abone sayısını hedef alan video streaming hizmetinin ardından Salı günü %9 artarak market öncesi ticarette rekor seviyeye yükseldi.

En az sekiz aracı kurum, şirketin hisselerine ilişkin fiyat hedeflerini 50 $ kadar artırdı. RBC Capital Markets ve KeyBanc’taki analistler, Salı günü işlem gören 248 $ ‘a kıyasla 300 $’ lık hedef belirleme eğilimindeler.

Pazartesi günü piyasaların kapanmasından sonra yapılan açıklamada Netflix, FactSet’e göre analistlerin beklentilerini 5,1 milyonu aşarak dördüncü çeyrekte uluslararası pazarlarda 6,36 milyon abone eklediğini açıkladı.

Netflix, şu anda dünya çapında 117.58 milyon aboneye sahip.

Ekim ayında popüler olarak zirveyi çeken “Stranger Things”, “The Crown” ve “Black Mirror” serilerini yayınlayan şirket, iki yıl içinde ilk kez ABD’li müşterilere yönelik aylık ücretlerini artırdı.

Canaccord Genuity analisti Michael Graham, “Abone büyümesi, yönetimin devam eden içerik yatırımını doğrulamaktadır ve içerik sunuşunu ve sürekli artan kütüphaneyi desteklemek için 2018’de 7.5-8.0 milyar dolarlık artan içerik harcaması ve ilişkili pazarlama ile rahatlığa katkıda bulunması gerektiğini” söyledi.

Netflix ve türevleri, Hulu ve Amazon.com Inc’in ( AMZN.O ) Prime Video hizmeti, geleneksel kablo TV sağlayıcılarından pazar payı kazanmaları nedeniyle orijinal şovları üretmek için giderek artan bütçeler üretiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here