Netflix’in mini dizisi Maniac, çıkış günden itibaren birçok insanı kendine hayran bıraktı. Dizinin hakkında çokça konuşulmasının sebepleri de, yalnızca serinin kendisi değil. Bu orijinal Netflix serisinde Hollywood’da A-Listers olarak sınıflandırılan, piyasası ve popülaritesi hayli yüksek iki oyuncuyu barındırıyor: Jonah Hill ve Emma Stone. Dahası, True Detective’den hatırladığımız ve gelecek James Bond filmini yönetecek olan Cary Fukunaga da dizinin ses getirmesinde önemli bir etken.

İzleyiciler daha fazla Maniac bölümü istiyor ve halihazırda bu büyük isimler de göz önüne alınınca Netflix’in en azından 2. sezonu istemeyeceğini düşünmek mantıksızdı. Ne yazık ki, dizinin sorumlularından Patrick Somerville, bunun bir olasılık dahi olmadığını ve izleyicilerin umutlanmamaları gerektiğini söyledi. Somerville ayrıca röportajında şunlara da değindi:

“Hayır. Maniac her zaman sınırlı bir dizi olarak planlanmıştı ve bu aslında daha umut vadeden bir sona sahip olma özgürlüğümüzü sağlayan yegane şeydi. TV’de pek çok kez, bir sonraki sezonu sipariş ettirebilmek için karakterlerinizi, kafanızda oluşan şeyden farklı bir yere yazabiliyorsunuz ve biz bunu yapmak zorunda değiliz. Biz bu diziyi bu şekilde yazmak için fazlaca hayal gücü ve enerjiye sahiptik ve bu doğaçlama hissi bizi buraya getiren şey oldu. Hadi bunu yapalım dedik ve yaptık, çünkü Maniac budur.”

Maniac, yüksek sayılabilecek notlarla (en azından sınırlı serilerin bölümleri için konuşursak)  sona ermişti. Spoiler vermeden şöyle açıklayacak olursak; final kesinlikle Jonah Hill ve Emma Stone’un oynadıkları karakterlerin yolun sonunda olmadıklarını gösteriyor. Zaten seyircinin daha fazla bölüm beklemelerinin sebebi de bu. Maniac izleyicileri için acımasız bir haber olsa da, açık uçlu sonlara bayılan izleyiciler için de oldukça tatmin edici bir final yaşanmış olabilir. Son olarak, eğer Netflix fikrini değiştirecek olsa bile, Jonah Hill ve Emma Stone’un yoğun bir zaman çizelgesine sahip olduğunu ve bu ikiliyi tekrar bir araya getirmenin pek de olası bir durum olmadığını da ekleyebiliriz.

Netflix’in yeni dizisi Maniac’ın fragmanı:

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here