Ortaya çıktığı günden beri izleyicilerin televizyon ve sinema alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştiren Netflix büyümeye ve içerik kütüphanesini geliştirmeye devam ediyor. Mali İşler Müdürü David Wells‘e göre Netflix bu yıl 700’ü aşkın yeni içeriğe ev sahipliği yapan bir platform haline gelecek.

Bir konferansta konuşan Wells, bu 700 içeriğin içinde Amerika dışında üretilecek 80 orijinal içeriğin de olacağını söyledi ve Almanya’dan Dark örneğini verdi. Şirketin politikasının hala birçok içeriği kütüphanelerine eklemek olduğunu söyleyen ve bu stratejinin işe yaradığını öne süren Wells’e Netflix için ne kadar içerik yeterli sorusuna ise ”Bu konuda bir limitimiz yok, olabildiğince çok içeriği sunmak istiyoruz.” cevabını verdi.

Ayrıca Wells, Netflix’in orijinal içeriklerini üretmeye devam edeceklerini ancak bunun yanında birçok içeriği de kiralamaya ve yayınlamaya devam edeceklerini söyledi.

”İnsanlar yapımların nereden geldiklerini umursamıyorlar. Onlara birçok muhteşem içerik sunuyoruz ve hepsini de özellikle kendimiz üretmek zorunda değiliz.” 

Geçtiğimiz yılı dünya çapında 117 milyon abone ile kapatan Netflix’in bu sayıyla yetinmek istemediği ve daha fazla insana ulaşmak istediği aşikar.

Kaynak: Variety

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here