Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Natalie Portman, kimi zaman oyunculuğu bazı kesimler tarafından sorgulansa da, dünya sinema tarihinin önemli figürlerinden biri. Kült olmuş yapımlardan tutun da bağımsız işlere kadar çokça filmde yer almış ünlü aktris bu sefer bir belgesel ile izleyici karşısına çıkıyor.

Amerikalı yazar Jonathan Safran Foer’ın çok satan kitabı Eating Animals -ülkemizde ”hayvan yemek” ismiyle yayınlanmıştı- uyarlaması olan belgeselde Portman, hem yapımcı hem de anlatıcı olarak yer alacak. Hollywood’un tanınan belgesel yönetmenlerinden Christopher Dillon Quinn’in yönettiği yapımda yapımcı ekibi Quinn, Foer ve Portman üçlüsünden oluşuyor.

Belgesel temelde endüstriyelleşen hayvancılıkmeta hayvan üretimi, hayvanlara yapılan eziyetler ve et yemenin insan sağlığına olumsuz etkileri üzerine bir takım konuları ele alıyor. Foer kitabında olduğu gibi, mezbahalar, dini çevreler, endüstriyel ve geleneksel çiftlikler gibi farklı çevrelere söz hakkı tanımaya gayret ediyor.

15 Haziran’da Birleşik Devletler’de gösterime girecek belgeselin, ülkemizde vizyona girip girmeyeceği henüz belli değil. Eating Animals’ın fragmanını izlemek isteyenler için:

 

Kaynak: 1,2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here