Alfonso Cuarón‘un bilim kurgu-draması Gravity, eleştirmenlerden ve seyircilerden aldığı olumlu notlarla birlikte, yaptığı 700 milyon dolarlık gişesi ile başarılı bir film olmuştu ve tam 7 Oscar kazanmıştı. Ancak NASA‘daki bilim insanlarına göre Gravity, yapılmış en kötü uzay filmi.

Bunun sebebi tabii ki filmin bilimsel standartlara ve gerçeklere uymaması. BBC‘nin düzenlediği ve uzayda geçen filmlerin tartışıldığı bir programda Gravity, tüm uzay filmleri içinde sürekli en “kusurlu” olanı olarak gösterildi. Bu kusurlardan birine şöyle bir atıfta bulunuldu: “Sandra Bullock, uzay giysisini çıkardığında görüyoruz ki altında yalnızca şirin ve küçük bir iç çamaşırı var; peki bezi nerede?” (Yetişkinler için çocuk bezi)

En kusurlu filmlere örnek olarak verilen diğer filmler ise şöyle: Mission to MarsArmageddon, Red Planet, Planet of the Apes ve Spaceballs. 

Programda yalnızca kötüler konuşulmadı; Interstellar, The MartianApollo 13 ve Hidden Figures bilim insanlarının pozitif notlar verdiği filmler oldu.

Kaynak: Indiewire

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here