Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

Tam adı ile James Hugh Calum Laurie‘yi birçoğumuz 8 sezon süren efsane dizi House M.D.deki Dr. Gregory House rolü ile tanıyoruz aslında. Birçok başarılı yapımda yer alan ve oyunculuğu ile büyük ölçüde ön plana çıkan ünlü isim, ne yazık ki müzikal yeteneği ile aynı ölçüde hafızalarımızda yer sahibi değil. Ancak bir fırsat tanındığında görüleceği üzere, müzikal yeteneği oyunculuğunu aratmayacak türden.

11 Haziran 1959 doğumlu İngiliz aktör/müzisyenin 2 stüdyo albümü bulunuyor. İlki 2011 çıkışlı Let Them Talk, ikincisi ise 2013 çıkışlı Didn’t It Rain albümleri blues severlere tatlı İngiliz aksanı ve Hugh Laurie’nin muhteşem sesinin harmanlandığı işitsel bir ziyafet sunuyor. Özellikle Ray Charles gibi blues üstatlarından dinlemeye alışkın olduğumuz efsane parçaları kendi tarzını da katarak yorumlayışı ile Laurie bizleri çok eskilerde kaldığını düşündüğümüz bir dünyanın içine çekmeyi başarıyor.

2014 yılında İstanbul’da The Cooper Bottom Band ile beraber sahnelediği muhteşem performans ile de hayranlarının gönlünü bir kez daha kazanan Laurie, performansını oyunculuğu ve mizahi yönü ile birleştirerek “konser” kavramını da kendine ait başka bir boyuta taşımaktan geri kalmıyor.

Şimdi sizleri Hugh Laurie‘nin bu enfes performanslarından oluşan küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. Unchain My Heart (from Ocean Way Studios)
  2. Louisiana Blues
  3. Kiss of Fire
  4. Guess I’m A Fool
  5. Hallelujah I Love Her So
  6. You Don’t Know My Mind
  7. Battle Of Jericho
  8. Swanee River
  9. Didn’t It Rain
  10. Let Them Talk

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here