Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

15 Nisan 1990 Hollanda, Baarlo doğumlu Sharon Kovacs, küçüklüğünden beri müzikle haşır neşirdi ancak ailesinden hiç kimsenin müzikle ilgili olmayışı hayatını müzikten kazanması konusunda ilk zamanlarda destekten yoksun kalmasına neden oldu. İlginçtir ki; bambaşka olan tarzını ve sesini çevresindekilere, özellikle vokal öğretmenlerine kabul ettirmesi çok zor oldu. Tüm bu dış etmenlere rağmen müziği hayatının mihenk taşı olarak görmeye devam etti ve uyuşmazlıklar belki de onu daha da perçinledi.

Müzik onun için bir terapiydi ve şarkı söylemek anlaşılamadığını düşündüğü ruhunu iyileştiriyordu. Lisedeyken bir yandan çeşitli müzik gruplarına katılarak ve çalıştığı kulüpteki partilerde şarkı söyleyerek dikkatleri üzerine çeken öbür yandan da başarılı öğrencilik hayatını sürdüren Kovacs’ın, halen ikamet etmekte olduğu Eindhoven şehrindeki “Rock City Institute” adlı müzik okulunun sınavına katılıp okula kabul edilmesiyle kariyerinin sağlam temelleri atılmış oldu.

Sharon Kovacs, 9 Mayıs 2014 tarihinde çıkardığı “My Love”, “He Talks That Shit”, “When the Lady’s Hurt”, “I’ve Seen That Face” olmak üzere 4 şarkıdan oluşan “My Love” EP’si ile son derece başarılı bir çıkış yaparak adını milyonlara duyurdu. Ardından 2015 Edison Pop – Nieuwkomer ödülünü kazandı.

“My love, diamond rings and Chevrolets
 My love, aces high and cigarettes
 My love, faking all like Hollywood
 My love, love, love.”

İlk albümü “Shades of Black”i, 19 yaşındayken tanıştığı Hollanda’nın ünlü prodüktörü Oscar Holleman ile kaydetti ve 3 Nisan 2015’te çıkan albüm büyük ilgi gördü. Holleman ile tanışmaları da ayrı ilginç doğrusu: Kovacs’ın Facebook üzerinden “Strange” şarkısını gönderdikten sonra gece telefon alması ve ertesi gün stüdyoda buluşmaları…

2nd Harvest Festival’da ağırladığımız Kovacs konser öncesi yaptığı röportajda müziğinin gerçek ve dürüst olmasının büyük önem taşıdığını belirtti. Müziğinin türü sorulduğunda ise: “Hep karanlık bir tarafı var ama aynı zamanda umut dolu da. Hiçbir zaman tam olarak nasıl tarif edebileceğimi bilmiyorum. Soul, Pop, Noir, Jazz… Çeşitli etkiler altındayım.” dedi.

Röportajın tamamı için: http://www.hurriyet.com.tr/kitap-sanat/kovacs-muzik-benim-icin-terapi-gibi-40624935

2017 yılında çıkardığı “Sugar Pill”, bu yıl çıkardığı “Cheap Smell” ve “Black Spider” teklilerini de derlemiş olalım:

Ufukta görünen ise yapımcı Liam Howe ile üzerinde çalıştığı ikinci albümü 17 Ağustos 2018’de çıkması beklenen “Cheap Smell”. Bakalım önümüzdeki süreçte bizi neler bekliyor diyerek bu efsanevi ismi takipte kalıyoruz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here