Elektronik müzik, teknolojinin gelişmesiyle birlikte son 10-20 yılda inanılmaz bir ilerleme sağladı. Müzik yapmak isteyen herkes bilgisayarına, tabletine, telefonuna belirli programlar yükleyerek kendi müziğini yapabiliyor. Böylece pahalı enstrümanlara para vermeden de insanlar keyifli zaman geçirerek istedikleri melodileri oluşturabiliyor. Sizler için kendi müziğinizi yapabileceğiniz, size keyifli zaman geçirtecek 6 web sitesini derledik. İyi eğlenceler!

Seaquence.org: Yapmanız gereken tek şey, siteye gidip ses dalgası görünümündeki yaratıkların şekillerini değiştirerek yeni sesler üretmek ve bunları dilediğiniz desenlere göre sıralayıcı üzerine yerleştirmek.

ToneMatrix: Küçük karelere tıklayarak kendi müziğinizi oluşturun ve oluşturduğunuz melodiyi dinleyin!

Incredibox: Yapmanız gereken tek şey istediğiniz sesleri seçerek ekranda bulunan adamların üzerine bırakmanız. Bu sayede kendi müziğinizi oluşturabiliyorsunuz. İsterseniz bazılarını çıkartabilir, susturabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz.

TypeDrummer: Klavyenizi bateriye dönüştüren bu site, bastığınız her tuşta size bir ritim oluşturuyor. Kendi ritminizi yaratmak için tek yapmamız gereken, sitede bulunan metin kutucuğuna bir şeyler yazmak. En sevdiğiniz şeyi yazarak başlayabilirsiniz!

Patatap: Sitede A’dan Z’ye kadar bastığınız tuşlar ile müzik yapabiliyorsunuz. Her bir kareye atanmış bir ses ve bir grafik animasyonu var. Siz ritim ve melodilerinizi oluşturmaya başladığınızda görseller de kendiliğinden gelmeye başlıyor. Dokunmatik ekranlı cihazlarda da ekranın farklı bölgelerine dokunarak ritimlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Virtual Piano: Klavyenizin tuşlarına basarak piano çalabileceğiniz bir web sitesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here