Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Şimdilik birkaç solo tekliyle sosyal mecralardan tanıdığımız Melike Şahin, yazdığı şarkılarına sesinin büyüsünü katan bir sanatçı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken başladığı müzik kariyerinde, ilk adımını soprano olarak Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu’nda attı. 2011 yılında başlattığı Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları isimli projesinde Volkan Akkoç ve Özgür Salıcı ile birlikte “çocukluğumuza ait” dediği bazı şarkıları -çoğunlukla Onno Tunç eseri olan- yeniden yorumlayarak birçok kez konser verdiler.

melike şahin ile ilgili görsel sonucu

Aynı yıl BaBa ZuLa ile birlikte bir yol izleyen Şahin, ilk konserini Berlin’de verdi. İlk konserinden 2017 Mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile Türkiye ve Avrupa’nın pek çok şehrinde 250’den fazla konser verdi. Ayrıca Baba Zula’nın 2014 yılında yayımladığı “34 Oto Sanayi” adlı albüme hem vokal hem de söz yazarı olarak katkıda bulundu. Tony Gatlif’in Djam adlı filminin müziklerinde de imzası olan şarkıcı, 2017 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri öncesinde bir konser verdi.

Ä°lgili resim

Tüm bu yoğun ekip çalışmalarıyla şimdilerde kazandığı üslubunu, ruha dokunan sesini büyüten, geliştiren Melike Şahin; kendi şarkılarını yazıp söyleyen bir müzisyene dönüştü. Bize de listelerimizden eksik etmeyeceğimiz, güzel olduğu kadar anlam bulmaktan kaçamadığımız şarkılar bırakmaya devam ediyor. Kendi kayıtlarıyla dinleyiciye ulaştırdığı şarkılarından sonra 2017 yılının Kasım ayında sözlerini yazdığı, bestesi ve düzenlemesi Cihan Mürtezaoğlu’na ait olan “Deli Kan” adlı şarkısını Sony Music etiketiyle yayımladı. Kayıtları Erekli & Tunç Stüdyosu’nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen parçanın klibi Gizem Kızıl tarafından yönetildi. Son olarak geçtiğimiz Mayıs ayında klibinde Tony Gatlif’in imzası olan, Can Güngör’ün de katkılarını eksik etmediği “Sevmek Suçsa Suçluyum” şarkısını yine Sony Music ile yayımladı.

melike şahin ile ilgili görsel sonucu

Yoluna hatrı sayılır dostlarının izini de katan şarkıcı özellikle Foteini Kokkala’nın kanunu ve Can Kandaz’ın udu ile yoldaşlık ederek dinleyicilerine tarifi güzelliklerle dolu hisler yaşatıyor. Şimdiye kadar her defasında “iyi ki” diyerek dinleme fırsatı bulduğumuz, bize hem naif bir huzur veren hem de en efkarlı anımızda arka fonda yer almasından ayrı bir keyif duyduğumuz şarkılarını sizlerle paylaşmak istedik. Duygularınıza tercüman olmakla birlikte şifa katması dileğimizce, keyifli dinlemeler..

 1. Tutuşmuş Beraber
 2. Bi Fırlatsam
 3. Kara Orman
 4. Deli Kan
 5. Ne Ettim Sana
 6. Sevmek Suçsa Suçluyum
 7. Ham Meyveler
 8. Gidemem Kalamam
 9. Özgür Ruh (Baba Zula)
 10. Hepsi Geçti
 11. Düş Bahçeleri
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here