Sakıp Sabancı Müzesi, Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla geçen yıl başlattığı ve büyük bir ilgiyle karşılanan tiyatro etkinliği “Müzede Sahne”nin ikincisini 6 – 9 Eylül 2018’de gerçekleştiriliyor. “Sakıp Sabancı Müzesi’nde Gösteri Sanatları Günleri” kapsamında ilk kez 2017’de “Fonda İstanbul” temasıyla düzenlenen etkinliğin bu yılki teması “Fonda Tabloyu Tamamlayan Parçalar” olarak belirlendi.

Etkinliğin bu yılki programının odak noktasında, toplumsal sorunlara değinen ve bu yönüyle seyircilerin belleğinde iz bırakan oyunlar yer alıyor. “Müzede Sahne – Fonda Tabloyu Tamamlayan Parçalar”, toplumsal gerçekçi bir yaklaşımla güncel meseleleri sahneye yansıtan eserleri izleyiciyle buluşturuyor. Etkinlik kapsamında, sahnede değer oluşturmuş isimler ile genç sanatçılar, aynı yazarların eserlerinin farklı şekillerde yorumlandığı işlerde izlenebilecek. Böylece farklı nesilleri bir arada seyrederken kültürün birbirine el vererek oluşturduğu bağa tanık olunacak.

 

Haldun Taner, Latife Tekin, Ferhan Şensoy, Zeliha Berksoy, Metin Deniz gibi tiyatromuzda kendi ekollerini oluşturmuş isimleri bir araya getiren etkinlik, Alper Kul, Çiğdem Erken, Alican Yücesoy gibi tanınmış genç sahne sanatçılarımızı buluşturacak. Etkinlik aynı zamanda, oyuncu Zeliha Berksoy’un Sakıp Sabancı Müzesi için hazırladığı ve sadece bu etkinlik kapsamında sahnelenecek “Bir Dost… Haldun Taner”in gösterimine ev sahipliği yapacak. Program kapsamında sadece tek gösterimi gerçekleştirilecek oyunda Berksoy, piyanoda Çiğdem Erken eşliğinde Haldun Taner imzalı kabarelerden şarkılar söyleyecek ve ona dair anılarını paylaşacak.

Detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz!

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here