Skye Edwards, Ross Godfrey ve Paul Godfrey üçlüsü ile başlayan ve son hali ile Skye Edwards ve Ross Godfrey ikilisi ile devam eden İngiliz trip hop efsanesi Morcheeba, beş senelik sessizliğini bozdu ve bizlere yeniden muhteşem bir armağan sundu: “Blaze Away“.

1995 yılında kurulan grup, kurulduğu ilk günden bu yana bizlere downtempo‘nun muhteşem örneklerini vermeye ve tamamen kendilerine has bir tarz ile kulaklarımıza müzikal bir ziyafet çektirmeye devam ediyor. Kariyerlerine 10 milyondan fazla kopya satan 9 stüdyo albümü sığdırmayı başaran grubun bu muazzam güzellikteki albümleri ise sırası ile şu şekilde: Who Can You Trust? (1996), Big Calm (1998), Fragments of Freedom (2000), Charango (2002), The Antidote (2005), Dive Deep (2008), Blood Like Lemonade (2010), Head Up High (2013) ve Blaze Away (2018).

Özellikle “Otherwise“, “Enjoy The Ride“, “The Sea” gibi şarkıları ile tanınan grup, son albümlerinde de kendi yarattıkları tarza sadık kalmayı başarıyorlar. Skye Edwards‘ın karamsar ve bir o kadar karizmatik vokali ile Ross Godfrey‘in psychedelic rock esintileri ile bezenmiş gitarının birleşimi ile ortaya enfes bir sonuç çıkıyor. Zamanla albümdeki parçalardan “Otherwise” gibi gönüllerimizde apayrı bir yer edinen olur mu bilinmez ama geneline baktığımızda oldukça doyurucu bir iş ortaya koyduklarını söylemek mümkün.

Lafı daha fazla uzatmadan sizi bu müzik ziyafeti ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. Never Undo
  2. Blaze Away (feat. Roots Manuva)
  3. Love Dub
  4. It’s Summertime
  5. Sweet L.A.
  6. Paris sur Mer (feat. Benjamin Biolay)
  7. Find Another Way
  8. Set Your Sails
  9. Free of Debris
  10. Mezcal Dream (feat. Amanda Zamolo)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here