Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bu hafta sizlere Berlin’den doğan bir güneş misali, bayılarak dinlediğimiz iki ismin bir araya gelip muazzam bir güzellik oluşturuşundan söz edeceğiz… Moderat!

IDM‘in başarılı isimlerinden Apparat (asıl ismi ile Sascha Ring) ve Modeselektor ikilisi Gernot Bronsert ile Sebastian Szary‘nin biraraya geldiği bu proje, bizlere elektronik müziğe kendi yorumları ile getirdikleri minimal bir yaklaşımla birlikte dinlemekten asla sıkılmayacağımız güzellikte parçalar sunuyor. Modeselektor‘ın bass kullanmadaki ustalığı ile Apparat‘ın elektronik müziği kullanarak yarattığı pop havası birleşerek beklenmedik bir uyum yakalamayı başarıyor. Bu birlikteliğin doğuşu ise aslında oldukça eskilere, 2002 yılına dayanıyor. Bu üç yetenekli isim Berlin’s Music Scene‘de ilk kez 2002 yılında bir araya geliyorlar, ancak birlikte bir projede yer almaları için altı yıl gibi bir süreç geçiyor bunun üzerinden. Bu altı yıllık süreçte ise birbirlerinden ayrı şekilde başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar. Modeselektor, Thom Yorke gibi önemli isimlerle çalışmalara imza atarken Apparat ise müziğini daha da geliştirme fırsatı yakalıyor ve sonuç olarak iki isim de Radiohead ile turneye çıkma fırsatı yakalıyor.

Tüm bunların ardından 2008 yılında Sascha, Gernot ve Sebastian üçlüsü yeniden biraraya geliyor ve 20 Nisan 2009’da “Moderat” olarak ilk albümlerini piyasaya sürüyorlar: “Moderat“! Henüz ilk albümleri olmasına rağmen ayrı ayrı edindikleri tecrübenin de etkisi ile bu albümde “A New Error“, “Rusty Nails” gibi Moderat’ın en sevilen şarkıları arasında kendilerine yer bulmuş parçalar yer alıyor. Sonrasında bu albümü bireysel çalışmaları ve single’larının yanı sıra II (2013), III (2016) ve Live (2016) albümleri izliyor.

Şimdi sizleri bu albümlerden derlediğimiz kısa ama keyifli bir “Moderat listesi” ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

  1. A New Error
  2. Bad Kingdom
  3. Reminder
  4. Theraphy
  5. Rusty Nails
  6. Eating Hooks
  7. Last Time
  8. The Fool
  9. Let In The Light
  10. This Time

Kaynak: https://moderat.fm/about/

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here