Yüz binlerce insanın merakla beklediği Bannerlord için Taleworlds hala net bir çıkış tarihi belirtmedi. Yeni çıkacak oyuna sabırsızlanan oyuncular için biz de Bannerlord çıkana kadar oynayabileceğiniz en iyi Mount & Blade: Warband modlarını derledik.

Native Expansion – Warband

Belki de tüm Warband oyuncularının bildiği bir mod olan Native Expansion, orijinal oyun üzerine yeni özellikler, silahlar ve birimler ekliyor. Orijinal oyun keyfini bozmak istemeyen ama yeni eklentiler edinmek isteyen oyuncular için Native Expansion biçilmiş kaftan.

Modu belki de en güzel kılan detay oynanış üzerinde çok büyük değişikliklerde bulunmaması. Mod beraberinde ufak değişiklikler getiriyor ama bunların hepsi oyun keyfini artıran detaylar.

Mod Linki : Native Expansion

Anno Domini 1257

Orta çağ Avrupa’sını seven, o dönemdeki şehirler, ülkeler ve siyasi yapılara beğeni besleyen herkesin oynaması gereken bir mod Anno Domini 1257. 13. yüzyılda Avrupa’da başlayan hikayemiz şehirler arasında ordumuzu büyütüp yeni kaleler fethederek devam ediyor.

Her biri yeni birimler, yeni silahlar, yeni bayraklar ve kaleler ile bezenmiş mod Warband’a yeni bir hava katıyor. Tarihsel olarak olayları doğru sıralamayı ve oyuna aktarmayı başaran mod bu açıdan da beğenimizi kazandı.

Mon Linki : Anno Domini 1257

Blood in the West

Kılıç kalkan ve ok içeren her türlü oyunda gördüğümüz Yüzüklerin Efendisi modu Warband için de var. Tamamen Orta Dünya haritası ile düzenlenen oyunda 18 tane katılabileceğiniz grup var. Helms Deep gibi özel yerlerin de eklendiği modda iki binden fazla yeni eşya, yüzlerce yeni birim bulunuyor. Orklar, Uruklar, Cüceler ve Elfler gibi yeni ırkların da moda eklendiğini söyleyelim. Yeni oyun mekaniklerinin de eklendiği oyunda Nazgul üzerinde uçabilir, Ork ırkındayken kurtlara binebilirsiniz.

Mod Linki : Blood in the West

A Clash of Kings (Game of Thrones)

Son yılların belki de en popüler dizisi olan Game of Thrones evrenini canlandıran bir mod A Clash of Kings. George R. R Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı isimli kitabının evreninde geçen modda Game of Thrones evrenini iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Tıpkı dizi ve kitapta olduğu gibi yapılar, silahlar ve birimler oyuna aktarılmış. Dileriz siz de bu modu keyifle oynarsınız.

Mod Linki : A Clash of Kings

Mount&Blade: Warband Ottoman Scenario V2

Savaş, kılıç kalkan ve çeşitli eski silahlar olduğu zaman bir Osmanlı modu olmazsa olmazdır. Yerli mod yapımcıları Warband için de Osmanlı modu çalışmalarında bulunmuş. Anadolu ve Avrupa’nın haritaya birebir aktarıldığı modda, çeşitli birimler ile çeşitli senaryoları oynayabiliyoruz. Birçok silah ve zırhın eklendiği oyunda Osmanlı Devlet’inin dünya askeri yapısına kattığı tımar sistemi de oyuna eklenmiş.

Mod Linki : Mount&Blade; Warband Ottoman Scenario V2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here