“Şu anda gerçekten çok oyunculu moda odaklandık.”

Call of Duty‘in Black Ops 4‘te bulunan Blackout modu ile güzel bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz ama yeni çıkacak olan Modern Warfare‘de bir Battle Royale modu olmayacağından söz ediliyor. Yetkililer bunun yerine çok oyunculu moda odaklandıklarını ve karşılaşmalardaki oyuncu sayısını arttırmak istediklerini belirtti.

“Gerçekten Modern Warfare’da; otantik ve cesur, gerçekçi silahlara odaklandık ve farklı bir deneyim. Bu gerçekten… Modern Warfare’a geri dönmek ve onu saf tutmakla ilgili” olduğunu söyleyen Joe Cecot bizleri mutlu etmeye yetti.

Ayrıca uzun süredir devam eden bir Call of Duty modu olan Ground War‘da 20v20‘lik karşılaşmaların olduğunu bu sayıyı ise 100’e çıkarmak istediklerini belirtti, 100 oyuncu diyence akla battle royale modları gelse de bunun BR ile ilgili olmadığını ve Modern Warfare‘in bir parçası olmadığının da altını çizdi.

Blackout kesinlikle Modern Warfare bir parçası olmayacak ve şu anda bir battle royale modu eklemek için herhangi bir plan yok.”

Son yıllarda biz oyuncuların istediği çizgiden uzaklaşan yapım, umarım artık o beklenen yere yani doğal havasına geri döner ve bizlere gerçekçi bir yapım sunar. Uzun lafın kısası aslında, bence COD hayranları duvardan duvara atlayıp, jetpacklerle oradan oraya zıplayıp uçmak veya buna benzer şeyler istemiyorlar. Asıl istenen savaşın o doğal, gerçekçi halini bizlere sunması. Call of Duty 2′de veya Call of Duty 4: Modern Warfare‘da olduğu gibi. Mantıklı yada en azından güncel teknolojilerle bizleri savaş alanına sokmasını bekliyor ve istiyoruz. 25 Ekim 2019‘da çıkacak yeni oyunuyla beraber neler olacağını göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here