Başarılı aktör Christopher Ashton Kutcher, 7 Şubat 1978 tarihinde Iowa’da (ABD) dünyaya geldi. Michael adında çok değer verdiği çift yumurta ikizi ve Tausha adında bir ablası var. Hızla şöhret basamaklarını tırmanmasında ikizinin büyük etkisi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Lise çağında olduğu sırada Michael ağır bir kalp hastalığına yakalanacak ve Ashton kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için modelliğe başlayacaktı.

Ashton-Michael Kutcher

Sinemaya ilgi duymasına rağmen Iowa Üniversitesi’nin Biyokimya Mühendisliği bölümüne kaydoldu. Bu sırada para kazanabilmek adına çeşitli işlere başvuruyor, bir yandan da modellik kariyerini sürdürmeye çalışıyordu. Fakat bütün bunları bir arada yürütemeyeceğini anlayınca Calvin Klein’la bir anlaşma yaptı ve okulunu yarıda bırakmaya karar verdi. Artık ihtiyacı olan tek şey minik bir sıçrama tahtasıydı. İşte o minik sıçrama tahtası, döneminde büyük yankı uyandırıp iyi bir gişe hasılatı elde eden “Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)” filmi olacaktı. Ashton, Hollywood’un dikkatini çekmeyi sonunda başarmıştı. Bütün büyülü kapılar onun için ardına kadar açılmış, genç oyuncu kısa sürede sinemanın aranılan aktörü haline gelmişti. Bu başarı MTV’de kendi hazırlayıp sunduğu “Punk’d” isimli komedi programıyla da devam etti. Dramın yanı sıra güldürmekte de oldukça iddialıydı çünkü.

Pek çok Televizyon yapımında rol almasına rağmen hiç şüphe yok ki “Two and a Half Man” dizisiyle yakaladığı uyum inanılmazdı. Burada sergilediği etkileyici performans, bir kez daha gönüllere taht kurmasına sebep oldu. 2011’de rol aldığı “Bağlanmak Yok” isimli romantik komedi filminde, ünlü aktris Natalie Portman ile beraber başrolü paylaştı. 2013 yılına gelindiğinde ise “Jobs” filminde oynayarak Apple’ın kurucusu Steve Jobs’u canlandıracaktı.

Ashton Kutcher, oyunculuğuyla olduğu kadar yakışıklılığı ve aşklarıyla da pek çok kez kendinden söz ettirmeyi başardı. Özellikle çekici fiziği sayesinde kadınlar tarafından oldukça beğeniliyor. Ama bir röportajında sarf ettiği; “Gerekmediği sürece saçımı taramam.” sözleriyle de bir hayli şaşırtmıştı doğrusu. İlk evliliğini 2005 yılında kendisinden 16 yaş büyük olan oyuncu Demi Moore ile gerçekleştirdi. Bu enteresan evlilik, magazin çevreleri ve genç kızlar için büyük bir hayal kırıklığı yaratsa da ikili oldukça mutlu görünüyordu. Bütün davetlere el ele katılarak uzun bir süre örnek çift pozları verdiler. Fakat 7 yıl devam eden bu pembe tablo, Ashton’ın güzel oyuncu Mila Kunis’e aşık olmasıyla son bulacaktı. Aldatıldığını öğrendiğinde büyük bir şok geçiren Demi Moore, yaşananları kabullenmekten başka hiçbir şey yapamayacağını anlayınca boşanma kararı aldı. Depresyon, ilaçlar ve zorlu tedavi süreci derken bir şekilde kalktı ayağa.

Ashton Kutcher-Demi Moore

Bu sırada Ashton Kutcher Mila Kunis’le olan ilişkisini resmiyete dökerek 2015 yılında yeniden evlendi. Aslında çift ilk kez, 1998 yılında yayınlanan “That 70’s Show” isimli dizide birlikte rol almış ve hatta o yıl 15 yaşında olan Mila Kunis ilk öpücüğünü Ashton Kutcher’a vermişti. Şimdi ise Wyaat Isabelle adında bir kızları ve Dimitri Portwood adında bir oğulları var. Genellikle magazinden uzak durarak en doğal halleriyle eğlenmeyi tercih ediyorlar. Makyaj, gösteriş ve abartılı kıyafet gibi sıradan kaygıları yok. Evliliklerini mutlu bir şekilde, aile olmanın önemini kavrayarak sürdürme niyetindeler. Biz de Ashton’ın ilk evliliğinden büyük dersler çıkardığına inanıyor ve Mila Kunis ile bir ömür boyu mutlu olmasını temenni ediyoruz.

Ashton Kutcher-Mila Kunis

Kaynak: 12

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here