Hiçbir endüstri, Covid-19 pandemisinin yankılarından muaf değil. Geçtiğimiz iki ayda moda dünyası, virüsün yayılmasına ve yol açtığı küresel engellere yaratıcılıkla, dayanışmayla ve ustalıkla karşılık verdi. İşletmeler Covid-19 sorunu için bağışta bulunurken tasarımcılar imkanlarının kullanım amacını değiştirip hastaneler için kişisel koruyucu ekipman ve siviller için maske üretiyor. Endüstrinin gayretlerine ve modanın geleceğinde nelerin yattığına değinmek için Vogue ilk küresel diyalog serisini, Vogue Global Network ve Vogue Runway aracılığıyla önümüzdeki hafta gerçekleştirecek.

Hepimiz aynı sorular ve zorluklar karşısında birlikteyiz.” diyor Vogue ABD Genel Yayın Yönetmeni, Condé Nast ABD Sanat Yönetmeni ve Küresel İçerik Danışmanı Anna Wintour. “Bu konferansın amacı bir araya gelmek, iletişim kurmak ve küresel bir topluluk olduğumuzu hatırlamak. Önümüzdeki hafta şahit olacağımız diyaloglar üzerinden bilgi edinmeyi, onlardan ilham almayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Dört gün sürecek diyaloglar Zoom üzerinden düzenlenecek ve Vogue editörleri, tasarımcılar ve moda endüstrisi yöneticileri arasında fikir alışverişi sağlayacak. Konuşmalar, izolasyonun yaratıcılık ve tasarım üzerindeki etkisinden perakende mağazaların ve e-ticaretin geleceğine ve moda endüstrisini etkileyen geniş bir konu yelpazesine değinecek.

Panellerin yöneticiliğini ise Vogue Birleşik Krallık Genel Yayın Yönetmeni Edward EnninfulVogue İspanya Genel Yayın Yönetmeni Eugenia de la TorrienteVogue Çin Genel Yayın Yönetmeni Angelica CheungVogue İtalya ve L’Uomo Vogue Genel Yayın Yönetmeni Emanuele Farneti ve Vogue Runway Direktörü Nicole Phelps’in de aralarında bulunduğu uluslararası Vogue editörleri ekibinden isimler üstlenecek.

Panellerde söz alacak konuklar arasında Marc JacobsKenneth IzeStella McCartneyGabriela Hearst, Balmain’dan Olivier Rousteing, Balenciaga’dan Cédric Charbit, Chloé’den Natacha Ramsay-Levi, Off-White’dan Virgil Abloh, Farfetch ve BFC’den (The British Fashion Council) Stephanie Phair, Moncler’den Remo RuffiniLa Rinascente’den Vittorio Radice, Nordstrom’dan Pete Nordstrom ve tasarımcı Tory Burch yer alıyor.

Günlük diyalog serileri 14-17 Nisan tarihleri arasında 09:00’da DYS (New York), 14:00’da İYZ (Londra), 15:00’da OAYS (Paris ve Milano) ve 21:00’da MYS (Pekin ve Şangay) Zoom aracılığıyla yayınlanacak. Her görüşmenin odak noktaları, Vogue’un uluslararası internet sitelerinde günlük olarak yeniden yayına sunulacak.

Panellerin ilki, 14 Nisan’da Türkiye saatiyle 16:00’da başlayacak!

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here