Bugünkü konumuz Lady Diana’nın etkileyici 15 sözünden sonra etkileyici 15 görünümü. Lady Diana adını tarihe her anlamda altın harflerle yazdırmış bir isim. Hazır hepimiz şu sıralar Royal etkisi altındayken moda dünyasında da adından sıkça bahsettiğimiz stil ikonu olarak kabul ettiğimiz Lady Diana’nın 15 görünümüne bakalım.

Travolta Elbisesi

Prens Charles ve Prenses Diana 1985 yılında Beyaz Saray’ın düzenlediği bir etkinlikte yer aldı. Prenses aslında siyah gibi görünen ancak gece mavisi olan bu uzun kadife elbiseyi giymeyi tercih etti. Travolta elbisesi diye anılmasının sebebi ise aynı gece John Travolta ve Lady Diana’nın yaptığı dans. O yıllarda çok konuşulduğu gibi günümüzde de hala ikon bir görüntü olarak konuşulmaya devam ediyor.

Princess Pink

İçimizde sanırım Kraliyet Ailesinin gezilerini bilmeyen yoktur. Yine 1985 yılında Prens Charles ve Prenses Diana’nın İtalya turu sırasında Roma’daki Aziz Petrus Bazilikası’nı ziyaret ettikleri sırada Lady Diana dizlerinin altına kadar gelen boyu ile bu puantiyeli elbiseyi tercih etmiş. Beyaza yakın bir çorap ve pembe ayakkabıları birlikte düşündüğümüzde aklımıza ne kadar korkunç bir görüntü gelse de prensesin görünümünde bizi rahatsız eden hiçbir şey yok gibi. (Lady Di etkisi)

Kazayağı ve Kazayağı

Lady Diana bugüne kadar pek çok farklı kıyafet giydi ve tabii ki hepsi birbirinden güzeldi. Ancak benim bu görünümler içinde favorilerimden bir tanesi sanırım bu görüntüsü. Aynı deseni farklı renklerde etek ve ceket ile birleştirerek muhteşem bir uyum yakalamış. Diana, Prens William ile beraber 1990 yılında Sandringham’da engelli insanlarla buluştuğu bir etkinlikte bu görünümü tercih etmiş.

Birisi Zarafet Mi Dedi?

1987 yılında Prens Charles ile birlikte katıldığı Cannes Film Festivali’nde straplez yaka bu şifon elbise ile medyanın yine ilgi odağındaydı Lady Diana. Boynundaki şal detayı, uçuş hafif etek ve Lady Di’nin o kusursuz havası ile birleşince gerçekten zarafetin sözlük anlamını somut olarak görebiliyorsunuz. (Yazar abartmayı seviyor.)

Anne Diana

Lady Diana bildiğiniz gibi evlendikten kısa bir süre sonra Prens William’a hamile olduğunu tüm dünyaya duyurmuştu. Prenses bu süre zarfında çok zor bir hamilelik geçirse de halka, özellikle de basına bunu belli etmemek için Kraliyet Ailesinin düzenlediği gezilere sıklıkla katıldı. 1981 yılında Prens William’a hamileyken Londra’daki Guildhall’ı ziyaretinde çekilmiş olan bu fotoğrafta kırmızı ve mavinin uyumunu Lady Di’nin üstünde rahatlıkla görebilir hatta biz faniler de buna benzer bir kombin ile kendimizi Lady Di gibi hissedebiliriz. (Bence.)

Puantiyeli Plaket

Prens Charles’ın polo sevgisini bilmeyen yoktur sanırım. Prens Harry’nin doğumundan sonra bile polo oynamaya giden Prensimizin yine polo oynadığı günlerde düzenlenen bir etkinlikte Lady Diana, kolları geniş diz altı beyaz üzerine siyah puantiyeli bir elbise tercih etmiş. İnci kolyesi ise elbiseyi biraz ağırlaştırsa da Lady Di’nin yine samimi havası elbisenin önüne geçmiş bile.

Taş Band

Saç bandı kullanmayan, kullanmasa bile buna arkadaşları tarafından maruz kalmış herkesi saygıyla selamlıyorum. Saç bandı sanırım oldum olası sevemediğim aksesuarlardan biri ancak bu doğru kullanıldığında gördüğünüz gibi sizde de Lady Di etkisi yaratabilir. Prens Charles ve Prenses Diana 1985 yılında Avusturalya’da düzenlenen bir etkinlikte. Prenses turkaz ‘drop-waist’ saten bir elbisenin içinde ve aksesuar olarak (biz her ne kadar bu elbiseye uzak bir aksesuar olarak görsek de) taşlı bir band kullanmayı tercih etmiş.

Hunter Lady

Prens Charles ve Prenses Diana evlenmeden önce sadece 13 kere görüşmüş ve sonrasında evlenmeye karar vermişler. Bu da o 13 görüşmelerden biri. Lady Diana’nın pek çok rahat ve cool görünümü mevcut ancak içlerinde en ‘cozy’ olanı sanırım bu. Yani en bizden biri gibi göründüğü için bana ‘cozy’ gelmiş olabilir. V yaka yün bir kazak içinde giydiği boğazlı trikosu, kadifeyi andıran pantolunu ve Hunter marka çizmeleri ile dediğim gibi bizden biri gibi bir görüntü içinde. (Hala bizden biri…)

Elvis Dress

Prenses Diana 1980 yılında Hong Kong’ta katılığı bir etkinlikte tamamı incilerle kaplı olan bu iki parça elbiseyi giydi. Ceket ve elbiseden oluşan bu elbise, ceketin yakasıdan kaynaklı olarak döneminin en ünlü pop starlarından biri olan Elvis Presley’nin ceketlerini andırmasından kaynaklı olarak Elvis Dress olarak anıldı.

Külmükedisi

1983 yılında Prens Charles ve Prenses Diana’nın katıldığı başka bir etkinlikte Prenses karşımıza mavi bir elbise giyerek çıkıyor. Aşağı doğru tamamen dümdüz inen ve zayıflığını biraz daha gizlemek amaçlı taktığı kocaman ‘silver’ bir kemer ile bu görüntüyü yakalayan Di, elbisenin rengi itibariyle ‘Sindirella’yı andırıyor.

Biraz Kırmızı Biraz Pembe

Bundan birkaç yıl önce Taylor Swift aynı renklerde bir elbise giydiğinde bunu çok kötü bulanlar, pembe ve kırmızı olur mu ya deyip kızanlar Lady Diana’ya da kızabilecek misiniz? Sadece soruyorum… Şaka bir yana 1989 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde yarısı pembe yarısı kırmızı bu elbiseyi giyen Diana, üstüne kraliyete yakışır bir şapka ile bu görünümü yakalamış. Yakışmış mı? Yakışmış.

Noel Günlükleri

Kraliyet Ailesi etkinliklerinden kralı olduğu için ‘Christmas Eve’ olarak adlandırdıkları etkinlikte yine Prenses Diana ve Prens William’ı görüyoruz. Diana istediği kadar siyah ve kahverengi giyinsin saçtığı ışık yine de göz dolduruyor. 1994 yılında oğlu ile birlikte yer aldığı bu etkinlikte uzun siyah kürklü kahverengi bir kaban tercih eden Diana, yine aynı tonlarda kürklü bir şapka ile muhteşem bir görüntü yakalamış.

Airport Style

Airport style diyince benim aklıma artık Bella Hadid gibi rahat ama aşırı seksi artı kocaman bir çantayı taşırken ki görüntü geliyor. Ancak gördüğünüz gibi 80’li yılların ikonlarından biri olan Lady Diana 1985 yılında Melbourne hava alanına indiğinde bej diz altı bir palto ve ona uygun bir şapka ile karşılıyor Avusturalya’yı.

Revenge Dress

Bu yazıyı hazırlarken aklımda olan ve hakkında belki de tek bir yazı yazdırabilecek bir elbiseden bahsetmeden geçmek mümkün olamazdı sanırım. Bildiğiniz üzere Lady Diana evlendiği günden beri Camilla Parker Bowles’ın gölgesi altında bir evlilik geçirdi. 1994 yılında Prens Charles ile ayrılmış olan Diana, Prensin evliliklerine ihanet ettiğini söylediği bir belgeselin yayımlandığı gece Londra’da Hyde Park’ta Vanity Fair’in düzenlediği geceye bu elbise ile katıldı ve tabii ki meydanın aklını başından aldı. Bu Lady Diana’nın intikamı olarak anıldı ve elbise ‘Revenge Dress’ olarak tarihte yerini aldı.

Lady Hayırsever

Lady Diana hayatındaki olumsuzluklara rağmen başkalarının hayatlarına kendini adamış bir isim. Ölümünden önce yaptığı pek çok seyahat ve etkinlikte insanların hayatlarına dokunmak, onları bulunduğu durumdan kurtarmak ve diğer insanların da ilgisini bu yöne çekmek için çok uğraştı. 1997 yılında Afrika Angola’ya yaptığı seyahatte mayın patlaması sonucu kolunu ve bacağını kaybetmiş pek çok insana yardımda bulundu. Eh Lady Diana diyoruz ve tabii ki görünümü atlıyoruz çok da mümkün değil sanırım. Kolsuz mavi bir gömlek ve bej bir pantolon ile yakaladığı bu görünüm biz fanilerinde günlük hayatta kullanabileceği hem rahat hem de şık bir kullanım örneği.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here