Moda meraklıları buraya! İzleyecek yeni dizi veya film arayışındaysanız, sizler için hazırladığımız bu çeşitli listeye bir göz atmanızı öneririz.

1) Kinky Boots (2005)

Tür: Komedi, Müzikal
Süre: 107dk
IMDb: 7.1

Ayakkabı severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film olan 2005 yılı yapımı Kinky Boots, çağa ve yeniliklere uyum sağlamanın gereklilikleri konusunda da önemli dersler vermektedir.
Muhafazakar ve kullanışlı erkek ayakkabıları imal eden Price ailesi iflasın eşiğindedir. Ailesine yardım etmek için birçok yolu düşünen Charlie Price, en sonunda sıra dışı bir tasarım danışmanına başvurmakta bulur son çareyi: İhtişamlı görünüşü ve vahşi stiliyle dikkatleri üzerine çeken travesti bir şarkıcı!

2) Garmento (2002)

Tür: Komedi, Dram
Süre: 90dk
IMDb: 6.2

Işıltılı dünyası ile gözleri kamaştıran moda sektörü, içinde birbirinden güzel ve değerli insanları barındırmaktadır. Birçoğumuzun hayallerini süsleyen tasarımcılar, tasarımlar, modeller, defileler, fotoğraf çekimleri ve daha nicesi. Garemento filmi ise bu sektörün daha az ışıltılı olan öteki yönünü ele alıyor. New York‘taki moda işçilerinin hangi standartlar altında çalıştıklarını, üretimlerini nasıl gerçekleştirdiklerini, yapılan anlaşmaların karanlık yüzlerini gözler önüne sererek, moda sektöründe başarılı olabilmek için acımasızlığın ne kadar gerekli olduğunu anlatıyor.

3) Fashion (2008)

Tür: Dram
Süre: 167dk
IMDb: 6.9

Priyanka Chopra‘nın başrolde olduğu bir Bollywood filmi olan Fashion, küçük bir kasabada yetişen bir kızın en büyük hayalinin ünlü bir süper model olmak olduğunu keşfetmesiyle başlar. Işıltılı hayatına kavuşan kızın, aynı zamanda yeni yaşantısı için birçok bedel ödemesi de gerekmektedir.

4) The Dressmaker (2015)

Tür: Komedi, Dram
Süre: 119 dk
IMDb: 7.1

Kadrosunda Kate Winslet, Liam Hemsworth gibi başarılı isimleri bulunduran The Dressmaker, yıllar sonra Avusturalya’da bulunan küçük kasabasına geri dönen bir kadının hikayesini anlatıyor. Haute Couture tarzı ile bu kadın, sahip olduğu dikiş makinesinin de yardımı ile kasabanın kadınlarını baştan yaratmayı ve geçmişte kendine yanlış yapanlardan tatlı bir intikam almayı amaçlıyor.

5) The Paradise (2012-2013)

Tür: Dram
Süre: 60 dk
IMDb: 7.7

Başrollerinde Joanna Vanderham, Emun Elliott ve Stephen Wight‘ın paylaştığı İngiliz yapımı olan bu dizinin iki sezonu bulunmaktadır. Dizi, büyük bir alışveriş merkezinde çalışan bir kadının modern dünyanın büyüsüne kapılmasını ve ardından gelişen olayları anlatıyor.

6) Mr. Selfridge (2013-2016)

Tür: Dram
Süre: 45dk
IMDb: 7.7

İngiliz yapımı bir dizi olan Mr. Selfridge, gerçek yaşamdan bir hikayeyi ele almakta. Harry Gordon Selfridge, Amerikalı bir vizyonerdir. 1900’lü yılların başında İngiltere’de açmış olduğu Selfridge&Co isimli büyük bir alışveriş merkezini ve orada yaşanan olayları anlatmaktadır.

7) Maddman: The Steve Madden Story (2017)

Tür: Belgesel
Süre: 77dk
IMDb: 6.5

Şimdilerde Amerika’da 30 yaşının altındaki her kadının üzerinde taşıdığı kıyafetlerin yaratıcısı Steve Madden‘in 1990 yılında 1.100 dolarlık bütçesi ile başlattığı kamyonet arkasında ayakkabı satma işinin milyar dolarlık bir marka haline gelmeye doğru olan yükselişi, çöküşü ve küllerinden yeniden doğuşunun hikayesini anlatmaktadır. Film aynı zamanda Wall Street’in Kurdu lakabı ile bilinen Jordan Belfort ile olan iş bağlantısı yüzünden hüküm giymesi üzerine de odaklanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here