Artık tembel pazar sabahlarında şekilsiz tişörtlere ve salaş eşofman altlarına yer yok!

Tam da bu yüzden konfor, stil ve rahatlık vaat eden uyku giyim markalarının sayısı her geçen gün artıyor. Yatakta kalmak için zaten ekstra bir sebebe ihtiyacımız yok ancak biz ev yaşamını ve uykuyu daha keyifli hale getirecek ev giyim markalarını sizler için derledik.

1. Desmond & Dempsey

İngiliz ve Avustralyalı iki kişi tarafından kurulan Desmond & Dempsey markası en az favori parti elbisenizi sevdiğiniz kadar seveceğiniz pijamalar tasarlıyor. Pamuklu pijama takımları dışarıda da giyilebilecek tasarımlara sahip. Ancak markanın asıl amacı bu değil. Aksine siz yatakta uzanırken size kendinizi özel, rahat ve mutlu hissettirmeyi amaçlıyor.

2. Hesper Fox

Londra kuruluşlu Hesper Fox, pamuk ve lüks ipek kullanılan nevresimlere ve renkli baskılı pijama takımlarına odaklanıyor. İster evde isterseniz de bir pazar brunchında giyebileceğiniz eğlenceli pijama takımları bizim favorilerimizden. Markanın yeni sezonu ise dinamik, ferah ve canlandırıcı çizgileriyle incelemeye değer!

3. Lake Pajamas

Amerikan markası Lake Pajamas ürünlerinde tüm aileyi düşünüyor ve herkese uygun pijama seçenekleri sunuyor. Marka organizatörleri favori elbiseniz kadar seveceğiniz tasarımlar ortaya koyma amacıyla size kısa takımlardan uzun geceliklere kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Basitlik temeli üzerine tasarlanan Lake takımları ulaşabileceğiniz maksimum konforu vaat ediyor.

4. Pour Les Femmes

Robin Wright ve Karen Fowler‘in sosyal bilinç temelinde kurdukları marka zamansız ve feminen parçalar yaratmakla kalmıyor aynı zamanda ürünlerini satın almanız için size anlamlı bir sebep de sunuyor. Markanın yardım odağının işleyişi ise şöyle: Her parça çatışma bölgelerinde yaşayan kadınlar tarafından üretiliyor. Böylece yerel ekonomiye katkıda bulunulurken yetenekli kadınlara ticareti öğrenme, kendilerine ve ailelerine katkı sağlama fırsatı veriliyor.

5. Olivia von Halle

Olivia von Halle‘nin pijama setine sahip olmak istemeyecek bir kadın bizce yoktur. Tasarımcı, Coco Chanel‘in de giydiği 1920’lerin pijamalarından esinlenerek göz alıcı ipek pijamalar yaratmak amacıyla isimsiz koleksiyonunu  2011 yılında piyasaya sürmüştü. Daha sonra ise ürettiği klasik gömlekli gecelik takımları, bornozları ve akşam partileri için de rahatça giyilebilen slip elbiselerden oluşan koleksiyonlarıyla ile çok hızlı bir şekilde popüler oldu.

6. Eberjey

Eğer rahat ve süper yumuşak gecelikler arayışındaysanız Eberjey tam da size göre! Koleksiyonların streç formlar kullanılarak üretiliyor olması uyku için ideal rahatlığı sağlıyor. Öyle ki Emma Watson, Keira Knightley ve Kate Hudson da markanın hayranları arasında!

7. Piglet In Bed

Teknik açıdan bakıldığında Piglet In Bed sadece bir pijama markası değil. Taş yıkama keten, pijama, yatak takımı ve masa örtülerinden oluşan geniş bir koleksiyonu var. Markanın sıcak aylarda serin, kışın ise sıcak tutacak zamansız keten pijama takımları uyku kalitenizi de artıracak nitelikte. Bunun yanı sıra markanın iç mekanlara ilham kaynağı olabilecek bir Instagram sayfası var.

8. Sleeper

Ukraynalı ev giyim markası Sleeper, dışarı da çıkabileceğiniz gecelikler konusunda uzmanlaşmış durumda. Markanın hedefi “her ortamı ev gibi hissettirmek”. Bunun yanında eğer iç çamaşırı konusunda dış giyim görünümünden uzaklaşanlardansanız beğeneceğiniz pek çok ürün olacaktır. Zarif ve şık ürünleriyle Sleeper, sıradan ev giyimden uzaklaşmak ve fark yaratmak için neredeyse en iyisi!

9. Phriya

Diğerlerine göre çok daha yeni bir marka olan Phriya az bilinen İtalyan adası Ponza‘nın güzel manzarasından esinlenerek ortaya çıktı. Koleksiyondaki ürünler, sedef düğmeler ve Fransız dikişlerinden el boyaması baskılara kadar lüks bir his veriyor. Ayrıca sürdürülebilir kumaşlara da odaklanılan koleksiyonlarda %100 doğal pamuk ve en büyük küresel sürdürülebilir pamuk girişimlerinden birine bağlı bir kumaş tedarikçisi kullanılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here