Birçoğumuzun gündelik hayatta kullandığı Hotspot yani mobil veri paylaşımı özelliğine Turkcell yanından ücretlendirme geliyor. İlk olarak Cuma gecesi Turkcell’de çalışan bir görevlinin paylaşımda bulunduğu ses kaydı ile dedikodusu başlayan haber, Turkcell kullanıcılarının fatura sözleşmelerinin incelenmesi ile de doğrulandı.

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Şeklinde bir ibare ile karşılaşmak sözleşmede artık mümkün. Henüz nasıl bir işleyişi olacağının detayları belli olmasa da ekleyebileceğimiz bir dipnot ise bu 2 GB’lık bir kullanımdan sonra devreye girecek bir durum. Yani anlayacağınız her ay mobil verinizi 2 GB kadar paylaşmanız mümkün olacak fakat 2GB’ı aşmanız takdirinde o ay için 9 lira ücretlendirileceksiniz. Henüz diğer operatörler konusunda bildirebileceğimiz kesin bir bilgi yok fakat benzer uygulamaların yürürlüğe girmesini onlardan da bekleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here