Hayao Miyazaki’nin klasik animesi Kiki’s Delivery Service (Majo no Takkyûbin), noodle firması Nissin’in “Hungry Days” adlı reklam kampanyası için geri döndü! İlk filmin dört sene sonrasında geçen reklam filminde Kiki’yi 17 yaşında bir genç olarak görüyoruz. Üstelik yeni evine alışmış ve artık daha modern giyinmeyi tercih ediyor:

Reklamda Kiki’nin mucit dostu Tombo’yu da görüyoruz. Eskisinden daha yakışıklı görünüyor ve artık drone‘larla ilgileniyor gibi:

Reklam filminin çizeri, Miyazaki’nin filmlerini yapan Studio Ghibli’nin karakter tasarımcısı Katsuya Kondo değil; başka biri. Kiki ve Tombo’yu başka birinin elinden izlemek tuhaf olsa da, karakterlerin telif sahibi Ghibli değil. Karakterlerin esas yaratıcısı Eiko Kadano, Japonya’da ünlü bir çocuk kitabı yazarı. Dolayısıyla bu reklam filmi de Miyazaki’nin filminin direkt bir devamından ziyade aynı karakterleri anlatan farklı bir iş. Yine de bunca yıldan sonra Kiki ve Tombo’nun akıbetini öğrenmek ilginç bir his. İngilizce altyazılı reklam/kısa filmi ve alakalı görseller de yazımızın devamında:

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here