Kainat Güzeli’nin seçildiği Miss Universe, ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrindeki Tyler Perry Stüdyoları’nda gerçekleşti. Bu sene 68’incisi düzenlenen Miss Universe’de Güney Afrika’dan Zozibini Tunzi ‘kainatın en güzel kadını’ seçildi.

Miss Universe’de unutulmaz bir gece yaşandı. Kainatın en güzelinin seçildiği Miss Universe yarışması bu sene de renkli anlara sahne oldu.

Atalanta’daki Tyler Perry Stüdyoları’nda gerçekleşen 68. Miss Universe yarışmasında; Miss Meksika Sofía Aragón, Miss Tayland Paweensuda Drouin, Miss Endonezya Frederika Cull, Miss Fransa Maëva Coucke, Miss İzlanda Birta Abiba, Miss Peru Kelin Rivera, Miss Kuzey Afrika Zozibini Tunzi, Miss Porta Riko Madison Anderson, Miss Kolombila Gabriela Tafur Nader ve Miss ABD Cheslie Kryst son 10 isim arasına kaldı.

Son 5 finalist ise Miss ABD Cheslie Kryst, Miss Meksika Sofía Aragón, Miss Kuzey Afrika Zozibini Tunzi, Miss Peru Kelin Rivera ve Miss Porto Riko Madison Anderson oldu.

90 yarışmacının yarıştığı gecede Güney Afrika’dan Zozibini Tunzi ‘kainatın en güzel kadını’ seçildi.

Tunzi’ye tacını geçen senenin birincisi Filipinler’den Catriona Gray taktı.

Yarışmada Porto Riko’dan Madison Anderson ikinci oldu.

Yarışmada üçüncülüğü ise Meksika’dan Sofía Aragón kazandı.

Birinci seçilen Güney Afrika’dan Zozibini Tunzi, kainat güzeli olarak bir yıl boyunca ‘güzellik maaşı’ alacak.

2019 Kainat Güzeli (Miss Universe) seçilen Zozibini Tunzi, bugüne dek tacı alan üçüncü Güney Afrikalı oldu. 2011’de Miss Universe tacını takan Leila Lopes’den bu yana kraliçe seçilen ilk siyah kadın oldu.

Kainat Güzeli seçilen ilk Afro saçlı kadın unvanını elde eden Tunzi, yarışmada sarf ettiği “Kadınların saçlarıyla, ten renkleriyle aynen benim gibi göründüğü, güzelliğin dikkate alınmadığı bir dünyada büyüdüm.” sözleriyle dikkat çekti.

Tunzi, tacını almadan önce yaptığı konuşmada, “Bence bu, bugün bitmeli. Çocuklardan bana bakmalarını ve yüzümü görmelerini istiyorum. Onlardan kendi yüzlerinin benim yüzümdeki yansımasını görmelerini istiyorum” dedi.

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden ve dereceye giremeyen Miss Turkey Universe 2019 Bilgi Nur Aydoğmuş, Instagram’dan yaptığı açıklamada “Hayatımın en güzel yolculuğu bugün sona erdi. Benimle olan, bu yolculukta beni destekleyen, güzel enerjiler gönderen herkese çok teşekkür ederim.” dedi ve yeni kainat güzeli Zozibini Tunzi’yu tebrik etti.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here