Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Angus & Julia Stone, müzikle iç içe olan bir ailede büyüyen iki kardeşin 2006 yılında kurduğu Avustralyalı bir folk ve indie pop grubudur. Şimdiye kadar yayımlanan dört stüdyo albümüne sahip olan kardeşler ayrıca birlikteliklerine ara verdikleri dönemde kendilerine ait solo albümler de çıkardılar.

Her geçen gün dinleyicilerini arttıran grup, keşfetmekten hiç pişman olmayacağımız, listelerimize anlam katacak şarkılara sahip. Müzik kariyerlerine birçok alanda sayısız ödül sığdıran ikilinin bizleri hem dehlizlerimize götüren hem de ruhumuzu inzivaya çeken nadide parçalarını sizler için seçtik. Bu parçaların daha ayırt edici bir özelliği de milyonlara kendilerini sevdirebilmiş olmaları.

1- Big Jet Plane

Her parçasında ayrı bir hikaye hissettiğimiz albümlerden en çok dinlenileni ve sevileni şüphesiz “Down The Way” albümü oldu.  2010 yılında çıkardıkları bu albümün içeriğinde yer alan şarkıların hepsi birbirinden farklı hisler barındıran, dinlerken zihnimize dinginlik veren başarılı eserler. Ayrıca “Big Jet Plane” şarkısı ARIA Müzik Ödülleri’nde, Stone ikilisinin aldığı beş ödülden birinin de sahibi olarak karşımıza çıkarken sözleriyle, melodisiyle ve klibiyle bazen kaçmak istediğimiz rutin yaşamdan bizleri alıp götürmeyi rahatlıkla başarıyor.

2- For You

3- Snow

2017 yılında çıkardıkları “Snow” albümüne ait olan parça, ikilinin en çok dinlenen şarkılarından biri olarak listelerimizde yerini alıyor. Tüm çalışmalarındaki özgünlüğü korumaya devam ettikleri albümü dinlerken hissettiğimiz mutluluk da katlanıyor.

4- Chateau

5-I’m Not Yours

6- A Heartbreak

Ayrılığın ardından birleşmenin şerefine kendi isimleriyle çıkardıkları albümün en çok dinlenen parçası “A Heartbreak”, bizleri bu tekrar bir araya gelişten bayağı memnun ediyor.

7- Hold On

8- Black Crow

Derlediğimiz bu sekiz şarkının ardından son bir hatırlatma olarak Angus ve Julia Stone kardeşlerin 11 Temmuz’da ülkemizdeki ilk konserlerinin İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde Snow albümünün turnesi kapsamında yapılacağını da ekleyelim. Keyifli dinlemeler!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here