Gülben, 18 yaşında yaklaşık 4 yıldır resim sanatıyla uğraşıyor ve Denizli’de Güzel Sanatlar Lisesi’nde son sınıf öğrencisi.

Yalnızca 4 yıldır çizim yapıyor olsa da çizimlerine bakıldığı zaman bu iş için yaratılmış olduğu açıkça anlaşılıyor. Çizimlerindeki yumuşak geçişler ve kusurları bile kusursuz göstermeyi başarıyor olması, onun ne kadar yetenekli olduğunun göstergesi. Gülben mükemmel olduğuna değil, kendini eksik olduğuna inandırarak sürekli sanatını geliştirmek için çalışıyor.

Onun için sanatın temelinde sevgi var; yalnızca kalbinde saf ve temiz bir sevgi taşıyan insanların başarılı sanatçılar olabileceğine inanıyor.

Çizimlerindeki en büyük ilham kaynağı ise insan anatomisi. Ona göre insan vücudu zaten başlı başına bir sanat.

Zaman zaman Gülben’in sanatını “kolay, herkes tarafından yapılabilir” şeklinde eleştiren ve aslında bir çizginin yanlış şekilde çekilmesinin bile tüm resmi değiştirebileceğinden habersiz olan insanlar da çıkıyormuş, fakat bu yöndeki eleştiriler Gülben’in motivasyonunu düşürmekten ziyade onun için adeta bir motivasyon kaynağıymış.

Gülben yalnızca kara kalem çalışmaları yapmıyor, aynı zamanda yağlı boya eserleri ve çeşitli desen çalışmaları da var. Tüm çalışmalarında kendine ait çizgileri ve dokunuşlarıyla, yeni neslin resim sanatındaki temsilcilerinden yalnızca bir tanesi.

Gülben’e sanat hayatında başarılar diliyoruz. Ömrü boyunca kendine inandığı ve emek verdiği sürece çok iyi yerlere geleceğine dair olan inancımız tam.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here