Herkes büyüteçlerini hazırladıysa yeni yazımıza geçiyoruz. Son dönemlerde çok popüler olan mikro çanta furyasına her gün yeni bir marka ekleniyor. Evet fotoğraflardan sanki Barbie‘lerimizin oyuncak çantaları gibi görünüyorlar hatta bazıları fotoğraflarda seçilmiyor bile.

Aslında her şeyi bu sevimli mikro çanta başlattı. Jacquemus, Paris Moda Haftası’ndaki defilesinde bu birkaç santimetrelik çantaları kullandı ve olanlar oldu. Satış fiyatı 550 dolar olan bu çanta hakkında özellikle sosyal medyada da birçok tweet atıldı. Belki de bu kadar gündemde kalmasının ve popüler olmasının sebeplerinden biri de budur. Aslında markanın ilk mikro çantası bu değil, daha önce de çok küçük çantalar yapmıştı fakat onlara en azından bir şeyleri zorla da olsa sığdırabilirdik fakat bu yeni çantalara anca bir küpe ya da yüzük sığar.

Anlaşılan Rihanna, Kendall Jenner, Gigi Hadid ve Kim Kardashian gibi sokak stili yıldızlarının parmaklarından düşmeyen bu mikro çantalarına marka geçtiğimiz günlerde yeni bir model daha ekledi. Bu seferki bir bel çantası fakat daha çok bir kemer gibi duruyor çünkü çanta yaklaşık olarak kemer tokası büyüklüğünde.

Mikro çanta modasının mimarı Jacquemus olsa da farklı markalarda koleksiyonlarına bu tarzda mini çantalar eklemeyi ihmal etmedi. Her geçen gün farklı bir marka koleksiyonuna mikro çanta ekliyor. O markalardan birkaçı Yves Saint Laurent, Burberry, Kenzo, Fendi ve Building Block.

Ebatları minik olsa da fiyatları açısından lüks ürün kategorisine giren bu çantalara neler sığar ya da fiyat performansına değer mi bilinmez ama bir süre daha popülerliğini sürdüreceği kesin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here