Microsoft’un Surface cihazlarını tanıtması beklenen etkinlik Ekim ayında olacak ve bu etkinlik yaklaşırken tanıtılacak cihazlar içinde sızıntılarda ortaya çıkmaya başladı.

Öncelikle önceki nesilden donanım olarak farklı olacağı kesin ancak inceltilmiş çerçevelere sahip bir Surface Pro 7 beklenen bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ancak geride kalan özellikler yerini korumaya devam edecek.

Donanım tarafına gelecek olursak İşlemci tarafında 10. Nesil Intel Core işlemcileri ve ARM CPU çekirdeklerinin bulunduğu 7nm Qualcomm Snapdragon 8cx işlemciler bulunması bekleniyor. Qualcomm versiyonda Snapdragon X24 modem çipinin bulunması ve saniyede 2 gigabit hıza ulaşabilmesi bekleniyor.

Önceki modelde bulunan Display Port’un yerini USB Type-C girişine bırakması bekleniyor ancak bu modelde de ne yazık ki Thunderbolt 3 desteği olmayacak. Thunderbolt girişi bir süredir kullanıcılar tarafından beklenen bir özellikti ancak Microsoft bir diğer mobil cihazında yine Thunderbolt 3 desteğini bize sunmadı. Oysa böyle bir cihazla eGPU yani harici ekran kartı desteği sunmaması bir miktar üzücü bir durum olarak karşımıza çıkmış durumda.

Son olarak belki yeni renklere sahip TypeCover’lar ile karşılaşma ihtimalimiz bulunuyor. Geçtiğimiz Kasım ayında ortaya çıkan patent ile yeni bir TypeCover üretim yöntemi kullanılarak daha ince ve %20 daha hafif bir TypeCover ile karşılaşabiliriz. Eğer mevcut ekran boyutunda değişim yaşanmazsa Surface Pro 7, 12.3 inç boyutunda bir ekran ile gelecek ve 45Wh boyutundaki batarya 9 saatlik bir kullanım süresi sunacak.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here