Microsoft’un 2 yıldır gizemli bir Surface cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu. “Andromeda” kod adlı cihazın işletim sistemi, patentleri ve raporları gibi detaylar birçok kez ortaya çıktı ve bu bilgiler arasında dual-screen (çift ekranlı) bir tasarım olacağı da ortaya çıktı. The Verge sitesi tarafından Microsoft’un iç kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu cihaz ayrıca taşınabilir bir Surface cihaza işaret ediyor.

Microsoft, Andromeda kod adlı cihazını içerden sessizce geliştirmeye çalıştığı ve geliştirmenin yol haritasını bozmadan ilerlemeye çalıştığı, “yeni ve kalıpları yıkıcı” olarak tanımladığı ve bilgisayar ile mobil cihazlar arasındaki mesafeyi azaltmak olan cihazı ayrıca “Kişisel ve çok yönlü kullanım deneyimini, yenilikçi donanım ve yazılım deneyimi ile buluşturacak bir taşınabilir Surface cihaz.” olarak tanımlıyor.

Microsoft 6 yıl önce, tablet ile bilgisayar arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak için Surface RT ve Surface Pro modellerini tanıtmıştı. Surface Pro modeli başarılı bir şekilde yeni bir kategori olmayı başarmış ve birçok şirketin -Apple dahil olmak üzere- bu piyasaya girmesine sebep olmuştu.

The Andromeda kod adlı cihaz Microsoft tarafından, yüzeyini tamamen saran menteşe boşluğunu köprüleyen ekranlı cihazını gizlice geliştirilmeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here