Yakın zamanda Fortnite’ın tüm konsollara çapraz-platform desteği ile geleceğini size duyurmuştuk. Microsoft yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Sony, çapraz-platform desteğine köstek oluyor gibi görünüyor. Yakın zamanda gelecek olan çapraz-platform desteği, durum böyle devam ederse ne yazık ki Xbox ve PS4 oyuncuları arasında mümkün olmayacak.

Microsoft sözcüsünün Kotaku’ya yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Nintendo yetkilileri ile çapraz platform konusu üzerine görüştük ve çalıştık. Fakat Sony ile aramızdaki iletişim pek sağlıklı görünmüyor ve bu konuda bir şey söyleyemiyoruz.”

Microsoft sözcüsü bu sözlerle açıkça Sony’yi suçlarken, Sony’nin bu konudaki ilk sabıkası bu olmadı. Daha önce Minecraft ve Rocket League’in de çapraz-platform desteğinin önüne geçen Sony, Fortnite konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı. Daha önce veto ettikleri çapraz-platform oyunlar için ise ‘çocukların karşısına nasıl dış etkenlerin çıkacağını kontrol edemeyecekleri için’ olumsuz baktıklarını söylemişlerdi. Konu hakkında şu an Epic Games ve Sony’den bir açıklama gelmediğinden ötürü kesin bir şey söyleyememekle beraber, yüksek ihtimalle çapraz-platform desteğinin Xbox One ve PS4 arasında bulunmayacağını belirtmek durumundayız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here