Artık Xbox Game Pass sayesinde exclusive oyunlar dahil birçok oyunu bilgisayar kullanıcıları da küçük bir ücret karşılığında oynayabilecek. Bu yapının Bethesda, Sega, Devolver, Paradox gibi birçok yayımcı da bilgisayara yönlendirilmesi konusunda desteğini açıklamış durumda. Aylık bir ücret karşılığında oluşacak bu sistemin ücretlendirilmesi ise henüz belli değil. 100’ün üzerinde oyunun keşfedilmek için kütüphanede bekliyor olacağı haberlerden birisi. Bu sayı Xbox One için şu an 200 üzerinde. Microsoft yetkilileri yukarıda bahsedilen büyük şirketler gibi yaklaşık 75 şirketle daha bu konu üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu konu yüksek oyun fiyatları karşısında oyunculara rahat bir nefes aldıracak gibi duruyor.

Ek olarak güzel bir haber de yine bilgisayar oyuncuları için geliyor. Microsoft yetkilileri Steam’den başlayarak birçok Xbox Game Studios’un  exclusive oyunlarının farklı platformlara geleceğini de açıkladı. Phil Spencer bu konu hakkında ”Xbox Game Studios oyunlarımızı Windows’ta bulunan mağazamız dahil olmak üzere birden fazla mağazada kullanıma sunmayı hedefliyoruz.” dedi. Ek olarak kişisel olarak çok beğendiğim şu cümleyi de kurdu ”Bilgisayar oyunlarını satın aldığınız yerin sizin seçiminizde olması gerektiğine inanıyoruz.” 

Steam için kapılarının açık olduğunu belirten Phil Spencer Epic Store için de  ”Bilgisayar üzerinde birçok mağaza olduğunu biliyoruz, gelecekte Xbox Game Studios oyunlarının daha fazla platformda olabilmesi için çalışacağız.” cümlelerini kullandı.

Mağazada bulunan Win32 oyunlarına da desteklerinin tam olduğunu yetkililer açıklamış durumda. İnsanları farklı platformlardan sevdikleri oyun etrafında birleştirmenin en büyük gayeleri olduğunu da sözlerine eklediler. 

9 Haziranda gerçekleşecek olan E3 sunumunda yeni gelen tüm oyunlar, bu konu ve güzel indirimler ile oyuncuların karşısına çıkacaklarının müjdesini veren Microsoft bakalım E3’te nasıl bir performans sergileyecek. Güzel şeyler duyacağımız net gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here