1985’te Windows 1.0’ın piyasaya sürülmesinden beri Microsoft Not Defteri, işletim sisteminin en önemli araçlarından biri olmuştu. Basit yapısıyla herkes tarafından kolay anlaşılıp kullanılan Microsoft Not Defteri, Microsoft’un yayınladığı son güncellemeden nasibini aldı.

Windows 10 sürüm 17713 güncellemesi ile Not Defteri’nin modernleştirecek güncellemeler geldi. Bul ve değiştir özelliği kullanıldığında artık aradığınız kelimeyi eşleştirebilecek ve aradığınız sözcüğü vurgulanmış olarak görebileceksiniz. Ctrl + Artı, Ctrl + Eksi ve Ctrl + Mouse kaydırma tekerleği ile metininize yakınlaşıp uzaklaşabilir, Ctrl + 0 ile standart yakınlaştırmaya geri dönebileceksiniz. Durum çubuğu artık alt kısımda varsayılan olarak görülebiliyor kullanıcılar isterlerse durum çubuğunu devre dışı bırakabiliyorlar. Ayrıca durum çubuğundan satır ve sütun numaralarını da görebilmeniz mümkün.

Büyük boyutlu dosyaların daha hızlı açılabilmesi için performans iyileştirmesi alan araç artık Ctrl + Backspace tuş kombinasyonu ile kelime silme işlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca dosyaları kaydettikten sonra yapmış olduğunuz ayarların korunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here